Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
reklama
Zobacz

Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Zakończyło się głosowanie członków Amerykańskiej Akademii Filmowej na oscarowych kandydatów. Statuetki zostaną przyznane w 24 kategoriach, a ceremonia ich wręczenie odbędzie się w Hollywood 10 marca.
O tym, kto dostanie statuetkę Oscara zdecydowało 10 tysięcy członków Amerykańskiej Akademii Filmowej. Teraz w Hollywood trwać będą ostatnie przygotowania do finałowej gali, która tradycyjnie odbędzie się w Dolby Theather.

Amerykańska stacja telewizyjna ABC walczy o poprawę oglądalności Oscarów. W roku 2021 oglądalność ceremonii wyniosła tylko 10 milionów widzów, 12 miesięcy później było 6 milionów wyższa, w roku 2023 wyniosła niecałe 20 milionów widzów, więc jest progres.

W ostatnich latach ilość członków Akademii zdecydowanie się zwiększyła. Teraz to nie tylko amerykańskie, ale międzynarodowe towarzystwo. To również teraz grupa bardziej zróżnicowana, jeżeli chodzi o płeć i rasę.

Zgodnie z oczekiwaniami, podczas ceremonii nominacji do Oscara największy udział miał film Christophera Nolana "Oppenheimer", a następnie obrazy to "Czas Krwawego Księżyca", "Barbie" i "Biedne istoty".
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty