Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Maestro Antoni Wit przyjmuje owacyjne brawa publiczności. Fot. Cezary Aszkiełowicz [Filharmonia w Szczecinie]
Maestro Antoni Wit przyjmuje owacyjne brawa publiczności. Fot. Cezary Aszkiełowicz [Filharmonia w Szczecinie]
Nagrał ponad dwieście płyt dla prestiżowych wytwórni fonograficznych z najlepszymi orkiestrami na świecie. Wielokrotny laureat nagród Grammy i Diapason d'Or. Zdobywca Grand Prix du Disque de la Nouvelle Academie oraz Cannes Classical Award, a także Records Academy Award. W archiwum Polskiego Radia jest ponad 1200 nagrań sygnowanych Jego nazwiskiem.
Maestro Antoni Wit – światowej sławy dyrygent, obchodził wczoraj w Filharmonii w Szczecinie 80. urodziny i 60-lecie pracy artystycznej.

To ogromna satysfakcja – powiedział artysta.

- Przede wszystkim dziękuję Filharmonii za to zaproszenie i zaproponowany program, bowiem Filharmonia jest imienia Karłowicza, więc dyrygować tu Koncert skrzypcowy A-dur op. 8 – jego chyba najlepszy utwór, to jest zawsze wyróżnienie. Bardzo efektowne przyjęcie publiczności najlepiej o tym świadczy, no a ja jeszcze przy okazji doczekałem się i „Sto lat”. Bardzo mi miło z tego powodu – uzupełnił Maestro.

Jestem wzruszony, że doczekałem tak pięknego Jubileuszu – dodał dyrygent.

- Po tych sześćdziesięciu latach pracy czuję, że nie zmarnowałem życia, i że nie zmarnowałem tego talentu, jeśli talentem byłem obdarzony. To mogę z czystym sercem powiedzieć – podsumował Antoni Wit.

Solistką uroczystego wieczoru była doskonała skrzypaczka Anna Maria Staśkiewicz. Na program koncertu złożyła się również Uwertura do opery „Rienzi” Richarda Wagnera i bardzo rzadko grana Sinfonietta Leoša Janáčka.
Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty