Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Materiały prasowe Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie
Fot. Materiały prasowe Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie
Soliści i zespoły kameralne z całej Polski. Muzyka z różnych epok, od dawnej po współczesną. W Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie rusza 14. edycja Wiosennego Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego.
Turniej przeznaczony jest dla uczniów szkół muzycznych I stopnia o ośmio-, sześcio- i czteroletnim cyklu nauczania – powiedział gitarzysta Dawid Pajestka – współorganizator konkursu.

- Jesteśmy zaskoczeni, że do konkursu zgłosiło się, aż tylu młodych wykonawców. W zeszłym roku poziom był bardzo wysoki, były wspaniałe prezentacje i mamy nadzieję, że tak samo będzie tym razem – uzupełnił Pajestka.

Jurorami będą wybitni koncertujący gitarzyści z polskich uczelni muzycznych, którym będzie przewodniczył prof. Marek Nosal – dziekan Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – dodał gitarzysta Przemysław Bielec, również współorganizator konkursu.

- Obowiązkowym utworem będzie etiuda bądź kaprys, aby sprawdzić umiejętności techniczne, ale później będzie można zaprezentować swój ulubiony, dowolny program. Tutaj nie chcemy naszych wykonawców ograniczać poza czasem. I tak w najmłodszej grupie jest ograniczenie do sześciu minut, w starszej grupie do dziesięciu, a w tej najstarszej do dwunastu. To już jest poważny program – podsumował Bielec.

Koncert laureatów odbędzie się w niedzielę, 24 marca 2024 roku o godzinie 14 w Filharmonii w Szczecinie. Konkurs zwieńczy recital Andrzeja Olewińskiego.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w sobotę, 23 marca od godziny 9 w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie przy ul. Bolesława Śmiałego 42-43. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
Posłuchaj rozmowy z gitarzystami Przemysławem Bielcem i Dawidem Pajestką o 14. Wiosennym Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Szczecinie
Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty