Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Skajdog, fot. Piotr Rokicki
Skajdog, fot. Piotr Rokicki
Inaczej mówiąc cykl [3x1] ma 10 lat!
Kiedy to się zaczęło? To była chyba końcówka 2013 r. Rozmowa z Tomkiem Chacińskim o tym pomyśle. Natomiast pamiętam, że zespół umawiałem w styczniu 2014 r. po ich koncercie we Free Blues Clubie. Tym pierwszym zespołem, który zagrał w cyklu [3x1] był Namy. Byli wtedy po zmianie wokalistki i po występie na Akustyczniu, mieli przygotowany set akustyczny. I tak właśnie u nas zagrali. Nagrania odbyły się w środę 12 marca. Ten pierwszy koncert był realizowany przez Artura Bursakowskiego a za materiał wideo odpowiadał Piotr Sawiński. Natomiast emisja w "Schodach do nieba" odbyła się 21 marca 2014 r. W piątek, bo wtedy audycja była nadawana właśnie tego dnia.

Pomysł na ten cykl był taki: dać młodym, szczecińskim zespołom, możliwość zarejestrowania nagrań w profesjonalnych warunkach i zrealizowania takiego quasi koncertowego wideo. Muzycy mogli, i mogą dalej, wykorzystywać te materiały do własnej promocji. Czyli umieszczać je w swoich mediach społecznościowych bądź udostępniać je jako, swego rodzaju wizytówki, organizatorom konkursów lub festiwali muzycznych.

Na naszej scenie pojawiły się różne gatunki muzyczne: głównie muzyka rockowa. Lżejsza ale też ta mocno ekstremalna. Była elektronika, jazz i tzw. piosenka poetycka, autorska. Zespoły głównie ze Szczecina, ale też z regionu a także np. Warszawy, Poznania czy Trójmiasta. W ciągu roku nagrywamy dziesięciu wykonawców więc przez 10 lat powinno ich być dokładnie stu. Ale nie... do lutego było ich 90-ciu. Ale to w większości wina pandemii. Wtedy nasz cykl był dwukrotnie zawieszony.

Od paru lat minikoncerty są realizowane głównie przez ekipę w składzie: Jędrzej Gawroński, Maciej Papke, Wojciech Ochrymiuk i Wawrzyniec Szwaja. Co będzie dalej... czas pokaże... Albo i nie...
Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty