Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Mariusz Lubomski – wokalista, gitarzysta, kompozytor, artysta malarz. Fot. Piotr Krutul
Mariusz Lubomski – wokalista, gitarzysta, kompozytor, artysta malarz. Fot. Piotr Krutul
Z piosenką autorską zetknął się podczas studiów na Wydziale Sztuk Pięknych z zakresu malarstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zapraszany do udziału w największych polskich wydarzeniach muzycznych. Występował na jednej scenie m.in. z Nickiem Cavem. Mariusz Lubomski zagrał wczoraj w szczecińskiej Nowej Dekadencji.
Nie umiem zliczyć, ile razy wystąpiłem w Waszym mieście. Jestem szczęśliwy, że zaproszono mnie ponownie – tym razem z okazji mojego jubileuszu – powiedział Lubomski.

- Przyjechałem, żeby przede wszystkim opowiedzieć nową płytą moje historie. Ona się pięknie łączy z piosenkami i z innymi płytami. Koncert był marszem po 40-leciu mojej aktywności – uzupełnił.

Przez wszystkie lata pracy występowałem w akustycznych składach. W Szczecinie również – dodał artysta.

- Były gitary akustyczne, była perkusja, był instrument klawiszowy, ja również zagrałem na gitarze. Ale najbardziej cieszę się na tę publiczność, która przyszła na koncert i tak owacyjnie mnie przyjęła. Bardzo dziękuję – podsumował Mariusz Lubomski.

W Szczecinie z artystą wystąpili: Michał Rybka (instrumenty klawiszowe, gitara basowa), Michał Dykban (gitara), Maciej Domagalski (perkusja) i Beniamin Gołasz (akustyk). Wieczór zorganizowała Kultura ze Smakiem Impresariat artystyczny.

Kolejne koncerty jubileuszowe Mariusza Lubomskiego w maju. W Toruniu 23. (Klub OD NOWA), 24. (Dom Kultury Mogilno) oraz 25. (Buum Poetycki).

Rozmowa z muzykiem nagrana 24 kwietnia 2024 po recitalu w Szczecinie, TUTAJ
Relcja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty