Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Ireneusz Radzik – dyrygent Chóru Męskiego Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ireneusz Radzik – dyrygent Chóru Męskiego Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ponad 200 śpiewaków na Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym "O Złotą Kulę Atlasa". W szranki konkursowe stanęły chóry i ich dyrygenci...
Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Elżbiety Wtorkowskiej – rektor Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy przyznało nagrodę najlepszego dyrygenta Ireneuszowi Radzikowi prowadzącemu Chór Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego.

- To ogromne wyróżnienie, cudowne osiągnięcie zwłaszcza dla tak młodego stażem dyrygenta, jakim jestem. Pracuję z tym zespołem zaledwie od roku. Wcześniej miałem przyjemność pod kierownictwem prof. Ryszarda Handke. Dla mnie praca z tak wspaniałym zespołem jest pasją – przyznał Radzik.

Tym bardziej, że chór zajął na tym Festiwalu 1. miejsce – dodał dyrygent.

- Musieliśmy przygotować jeden utwór folklorystyczny, jeden polskiego kompozytora i dwa dowolnie wybrane. My pojechaliśmy z utworami Piotra Jańczaka: "Gloria", który był skomponowany na 15-lecie zespołu i z "Głęboką studzienką", jako utwór ludowy. Wykonaliśmy jeszcze to, w czym chór zawsze był potęgą, czyli muzyka starocerkiewna – "Błażeni Jaże Izbrał" Grigory'a Lwowskiego jak i Rosephanye Powell "Non Nobis Domine" – podsumował Ireneusz Radzik.

Warto dodać, że miesiąc temu Słowiki 60 zajęły dwa pierwsze miejsca w kategoriach: Muzyki Sakralnej i Kompozycji Piotra Jańczaka na 13. Międzynarodowym Konkursie Chóralnym "Gaudete Barcelona" w Hiszpanii.

Spotkanie z dyrygentem Ireneuszem Radzikiem TUTAJ.
Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty