Blizny
Radio SzczecinRadio Szczecin » Blizny
Blizny - Marek Stelar, odc. 01 - 05
Blizny - Marek Stelar, odc. 06 - 10
Blizny - Marek Stelar, odc. 11 - 15
Blizny - Marek Stelar, odc. 16 - 20
Blizny - Marek Stelar, odc. 21 - 25
Blizny - Marek Stelar, odc. 26 - 30
...co tydzień, znajdziesz tutaj pięć nowych odcinków.
Marek Stelar (materiały wydawnictwa Filia)
Marek Stelar (materiały wydawnictwa Filia)
Skąd bierze pomysły na kolejne książki, jak konstruuje bohaterów swoich opowieści oraz czy pisanie jest pasją czy już zawodem? Te wszystkie pytania zadałam Markowi Stelarowi, autorowi kryminału "Blizny", który w Radiu Szczecin jeszcze przez kilkanaście tygodni.
Robert Abelite. fot. Radio Szczecin[Archiwum]
Robert Abelite. fot. Radio Szczecin[Archiwum]
Bohater kryminału "Blizny" aby rozwiązać zagadkę morderstwa odwiedza wiele osób, które mieszkają w różnych zakątkach Szczecina. Dziś opowiemy o dwóch z tych dzielnic: Niebuszewie i Gumieńcach. Oprowadza nas po nich przewodnik miejski Robert Abelite.
Można biegać i można spacerować, ale trzeba zwiedzać - Projekt 21 to sposób na niebanalne poznawanie Szczecina. Ciekawostki o mieście przygotowali szczecińscy pisarze Marek Stelar i Leszek Herman. Do pokonania jest 21 tras na terenie Szczecina. Obok Wałów Chrobrego są też lasy i parki. Projekt 21 to pomysł na wspólne spędzanie czasu zarówno dla indywidualnych biegaczy jak i spacerów dla całych rodzin. Wszystko po to, aby w czasie pandemii nie siedzieć w domu. Na uczestników czekają trasy o długości ponad 100km w różnych częściach Szczecina.
O projekcie opowiadają: Marek Stelar, autor "Blizn" i Marcin Paprocki współtwórca projektu.