Rozmawiamy o pieniądzach
Radio SzczecinRadio Szczecin » Rozmawiamy o pieniądzach
To krótkie rozmowy z ekspertami, które mają wyjaśnić najważniejsze pojęcia związane z pieniędzmi, kredytami czy pożyczkami. Jarosław Gowin i jego goście podpowiedzą jak skutecznie oszczędzać, na co uważać podpisując umowy z bankami czy jak nie dać się oszustom. Wyjaśnią także czym zajmuje się Rada Polityki Pieniężnej, co to jest WIBOR, jaki wpływ na nasze życie mają stopy procentowe czy progi podatkowe.

"Rozmawiamy o pieniądzach w Radiu Szczecin" - prowadzący Jarosław Gowin
Premiera w każdy czwartek o 14.40 na antenie Radia Szczecin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Inflacja zaskakuje, bo zeskakuje. Jest coraz niższa
Dawno nie widzieliśmy tak niskich wskaźników inflacyjnych. Zaskoczeni są nawet eksperci. Jak to odbije się na naszych portfelach? Czy kredytobiorcy mogą liczyć na niższe oprocentowanie kredytów? O tym Jarosław Gowin rozmawia z prof. Jarosławem Korpysą z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Rozmawiamy o pieniądzach - Gigant e-commerce i Uniwersytet Szczeciński. Co wyjdzie z tej współpracy?
Grupa IAI podpisała umowę z Wydziałem Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Co to oznacza dla regionu, studentów i samej firmy, która przoduje w sprzedaży internetowej? Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Michałem Paschalisem-Jakubowiczem, prezesem zarządu grupy IAI.
Rozmawiamy o pieniądzach - Co musi początkujący przedsiębiorca? Dobra chęci to niekiedy za mało
Pomaga i wskazuje kierunek, ale nie zrobi wszystkiego. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii pomaga młodym przedsiębiorcom, ale to jego podopieczni muszą włożyć lwią część pracy. Co muszą zaproponować i zrobić, jeśli marzą o sukcesie? To tym Jarosław Gowin rozmawia z kierowniczką Inkubatora, Magdaleną Ostrowską.
Rozmawiamy o pieniądzach - Tu wykluwa się biznes. Inkubator czeka na młodych (stażem) przedsiębiorców
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości pomaga znaleźć klientów, podpowiada czy dany biznes się opłaci, przeprowadzi przez gąszcz przepisów. Na pomoc może liczyć właściwie każdy, kto ma jakiś oryginalny pomysł. O działaniach instytucji opowiada jej kierowniczka, Magdalena Ostrowska. Rozmawia Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Deficyt nie (aż) taki straszny, jak go malują
To jedno z tych słów, którym uczestnicy każdej ekonomicznej czy politycznej debaty szastają na prawo i lewo. Czy jednak deficyt to rzeczywiście tak potężny argument i zwiastun zagłady? To wyjaśnia profesor Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego. Rozmawia Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Wysokie wydatki, ambitne plany, czyli o budżecie na 2024 jeszcze kilka słów
Planów na wydatki i inwestycje jest mnóstwo, ale duża część z nich to po prostu konieczność, inne to kontynuacja polityki poprzedniego rządu. O budżecie na bieżący rok Jarosław Gowin rozmawia z prof. Jarosławem Korpysą z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Rozmawiamy o pieniądzach - Nowe pomysł na mieszkania. Zero będzie lepsze od dwóch?
Nowy projekt rządowy, który ma pomóc w zakupie pierwszego mieszkania Polakom ocenia profesor Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego. Rozmawia Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Zaciskanie czy popuszczanie pasa? O większych wydatkach, ale i zyskach w 2024 r.
Profesor Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego wyjaśnia co przyniosą nam pod względem finansowym nadchodzące miesiące. W niektórych sferach czekają nas większe wydatki, ale możemy też spodziewać się oszczędności i zysków. Zaprasza Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Rok plusów i minusów. Co przyniósł? Co przyniesie przyszły? O tym "Rozmawiamy..."
Energetyka, kursy walut, pieniądze z Brukseli i wiele innych tematów nakręcało w ciągu mijających miesięcy dyskusje poświęcone tematom gospodarczym. Co wysuwało się na pierwszy plan? Co już można powiedzieć pod tym kątem o nadchodzącym roku? O tym Jarosław Gowin rozmawia z prof. Jarosławem Korpysą z Uniwersytetu Szczecińskiego.
1234567