Rozmawiamy o pieniądzach
Radio SzczecinRadio Szczecin » Rozmawiamy o pieniądzach
To krótkie rozmowy z ekspertami, które mają wyjaśnić najważniejsze pojęcia związane z pieniędzmi, kredytami czy pożyczkami. Jarosław Gowin i jego goście podpowiedzą jak skutecznie oszczędzać, na co uważać podpisując umowy z bankami czy jak nie dać się oszustom. Wyjaśnią także czym zajmuje się Rada Polityki Pieniężnej, co to jest WIBOR, jaki wpływ na nasze życie mają stopy procentowe czy progi podatkowe.

"Rozmawiamy o pieniądzach w Radiu Szczecin" - prowadzący Jarosław Gowin
Premiera w każdy czwartek o 14.40 na antenie Radia Szczecin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Będzie o paliwie. Bo będzie drożej
Wszystko wskazuje na to, że ceny na stacjach benzynowych nie skończyły jeszcze wspinaczki. Rosnące ceny ropy, decyzje krajów OPEC i niepokoje w niektórych krajach nie sprzyjają obniżkom. Prognozy na ten temat przedstawia prof. Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego. Rozmawia Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Transformacja energetyczna. Czy Was dotyczy i dlaczego tak
Ekologiczne źródła energii, energia odnawialna, a do tego wyzwania związane z jej przesyłem i zastosowaniem w domach i samochodach. Przepisy, o których należy pamiętać decydując się na panele fotowoltaiczne i inne alternatywy. O tym wszystkim będzie można posłuchać podczas Akademii Transformacji Energetycznej, czyli konferencji którą organizuje Zachodniopomorski uniwersytet Technologiczny. Dlaczego to takie ważne? Kto może skorzystać z wniosków, jakie padną podczas dyskusji? O tym Jarosław Gowin rozmawia z prof. dr hab. inż. Krzysztofem Okarmą, Dziekanem Wydziału Elektrycznego Kierownikiem Katedry Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej ZUT.
Rozmawiamy o pieniądzach - O panelach (słonecznych) na panelu (dyskusyjnym)
To nie będą tylko akademickie dyskusje, choć organizują je akademicy. Akademia Transformacji Energetycznej to konferencja poświęcona energetyce w bardzo szerokim rozumieniu tego słowa. Naukowcy, biznesmeni i samorządowcy będą dyskutować o znaczeniu i rozwoju energii odnawialnej; samochodach elektrycznych, niezależności energetycznej czy sposobach magazynowania energii. To wszystko w kontekście zmieniających się przepisów i realiów, które dotkną prędzej czy później każdego z nas. Więcej o konferencji Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego mówi prof. dr hab. inż. Krzysztof Okarma, Dziekan Wydziału Elektrycznego Kierownik Katedry Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej ZUT. Rozmawiał Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Czas (znowu) na wakacje
Rząd przedłuża działanie wakacji kredytowych. Tym razem jednak zmienią się zasady funkcjonowania projektu. O nowości prof. Jarosława Korpysę z Uniwersytetu Szczecińskiego pyta Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Rośnie napięcie przy rachunkach. Będzie drożej?
Rząd zdecydował o odmrożeniu cen energii. To oznacza, że mogą wzrosnąć comiesięczne rachunki za prąd. Ale będą dodatkowe mechanizmy, które sprawią, że podwyżki nie będą tak bolesne dla odbiorców. Wyjaśnia to prof. Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego, z którym rozmawia Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Będzie dalsze wsparcie przy zakupie własnego "M". Kto skorzysta?
Rządowy program pomocy w zakupie mieszkania na kredyt doczeka się kontynuacji. Wiadomo jednak, że część zapisów doczeka się zmiany. Na co muszą przygotować się kredytobiorcy, którzy myślą o skorzystaniu z niego? O nowych zasadach, warunkach, pieniądzach i mieszkaniach Jarosław Gowin rozmawia z profesorem Jarosławem Korpysą z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Rozmawiamy o pieniądzach - Jak dużo czasu mamy na wydanie miliardów z KPO? I dlaczego tak mało?
137 miliardów dostanie Polska w ramach Krajowego Planu Odbudowy i funduszy spójności. Pieniądze trafią m.in. do samorządów, które od dawna czekają na te pieniądze. Urzędników czeka jednak dużo pracy, bo czasu na wydanie pieniędzy jest bardzo mało. O napiętych terminach, pieniądzach i o tym, na co można je wydać mówi profesor Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Rozmawiamy o pieniądzach - Inflacja zaskakuje, bo zeskakuje. Jest coraz niższa
Dawno nie widzieliśmy tak niskich wskaźników inflacyjnych. Zaskoczeni są nawet eksperci. Jak to odbije się na naszych portfelach? Czy kredytobiorcy mogą liczyć na niższe oprocentowanie kredytów? O tym Jarosław Gowin rozmawia z prof. Jarosławem Korpysą z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Rozmawiamy o pieniądzach - Gigant e-commerce i Uniwersytet Szczeciński. Co wyjdzie z tej współpracy?
Grupa IAI podpisała umowę z Wydziałem Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Co to oznacza dla regionu, studentów i samej firmy, która przoduje w sprzedaży internetowej? Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Michałem Paschalisem-Jakubowiczem, prezesem zarządu grupy IAI.
1234567