Rozmawiamy o pieniądzach
Radio SzczecinRadio Szczecin » Rozmawiamy o pieniądzach
To krótkie rozmowy z ekspertami, które mają wyjaśnić najważniejsze pojęcia związane z pieniędzmi, kredytami czy pożyczkami. Jarosław Gowin i jego goście podpowiedzą jak skutecznie oszczędzać, na co uważać podpisując umowy z bankami czy jak nie dać się oszustom. Wyjaśnią także czym zajmuje się Rada Polityki Pieniężnej, co to jest WIBOR, jaki wpływ na nasze życie mają stopy procentowe czy progi podatkowe.

"Rozmawiamy o pieniądzach w Radiu Szczecin" - prowadzący Jarosław Gowin
Premiera w każdy czwartek o 14.40 na antenie Radia Szczecin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Czy ten szczyt będzie miał lokalny sznyt? Czyli co zmieni G20 w naszych życiach
Choć odległy i wspominany najczęściej w serwisach branżowych, szczyt G20 może mieć bezpośredni wpływ na nas. Jakie decyzje tam zapadły i dlaczego to dla nas ważne? To wyjaśnia prof. Jarosław Korpysa w rozmowie z Jarosławem Gowinem.
Rozmawiamy o pieniądzach - Jak (skutecznie) sprzedawać za granicą?
Czym różni się sprzedaż przez internet w Polsce i poza jej granicami? Jak rozwijać biznes internetowy np w Niemczech? Jak należy się do tego przygotować i jakie korzyści płyną z takiego kroku? Tego można będzie dowiedzieć się podczas specjalnej konferencji, którą organizuje Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii. O wydarzeniu z Agnieszką Wielgórecką z RCIiTT rozmawia Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Kto się cieszy z niższych stóp?
Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała, wbrew przewidywaniom ekspertów, o znacznym obniżeniu stóp procentowych. Co to oznacza dla konsumentów, kredytobiorców, ale też dla oszczędnych Polaków? Nie wszyscy mają powody do zadowolenia, co wyjaśnia prof. Jarosław Korpysa w rozmowie z Jarosławem Gowinem.
Rozmawiamy o pieniądzach - Komu pomaga Kredyt 2%. Nie tylko konsumentom
Rządowy projekt Kredyt 2% cieszy się olbrzymią popularnością. Do banków trafiły tysiące wniosków o jego przyznanie. Korzystają na nim także banki, choć nie brakuje też kłopotów. O tym, po wakacyjnej przerwie, Jarosław Gowin rozmawia z finansistką, doradczynią kredytową, właścicielką placówki bankowej w Dębnie, Eweliną Czaplińską.
Rozmawiamy o pieniądzach - Jak straszą banki?
Banki od dłuższego czasu stosują różne chwyty, aby zniechęcić klientów "frankowych" do rezygnacji z roszczeń. Po ostatnim wyroku TSUE takie działania mogą przybrać na sile. Więcej o tym, jak banki usiłują uniknąć konsekwencji w rozmowie z mecenasem Igorem Frydrykiewiczem, który specjalizuje się w sprawach związanych z kredytami we frankach.
Rozmawiamy o pieniądzach - Trybunał zdecydował. To sprawiedliwość dla "frankowiczów"?
Korzystne orzeczenie unijnego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu dla frankowiczów. Sędziowie zdecydowali, że konsumenci mają prawo domagać się od banków rekompensat jeśli umowy kredytowe zawierały nieuczciwe warunki i zostały uznane za nieważne. Takiego prawa nie mają banki. Sędziowie podzielili tym samym opinię rzecznika generalnego TSUE korzystną dla osób, które wzięły kredyty we frankach szwajcarskich. Czy to koniec wieloletniej batalii frankowiczów z bankami? Czy to sprawiedliwość? Czy - wreszcie - to orzeczenie zmieni system polskiej bankowości. O tym Jarosław Gowin pyta szczecińskiego mecenasa Igora Frydrykiewicza, który specjalizuje się w reprezentowaniu przed sądem osób, które zaciągnęły kredyty we frankach szwajcarskich.
Rozmawiamy o pieniądzach - O biznesie, dla biznesu i z biznesem. Ważne wydarzenie w Szczecinie.
Industrial Bridge to spotkanie przedstawicieli szeregu branż, którzy szukają partnerów biznesowych, wspólników albo po prostu chcą poznać nasz rynek lub nawiązać kontakty z firmami z innych krajów. Industrial Bridge 23 organizuje Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Można już zgłaszać swój udział za pośrednictwem strony ib2023.b2match.io. Więcej na ten temat w rozmowie z Jackiem Wójcikiewiczem z RCIiTT.
Rozmawiamy o pieniądzach - Dwie inflacje. I dlaczego ta bazowa jest ważniejsza
To dobra wiadomość - inflacja spada, ale tym razem chodzi o inflację bazową. Czym różni się od tej "zwykłej"? I dlaczego bardziej powinna nas interesować? To wyjaśni profesor Jarosław Korpysa w rozmowie z Jarosławem Gowinem.
Rozmawiamy o pieniądzach - Paragony grozy nie takie groźne
Jest szansa na tańsze wakacje. Pod warunkiem, że spędzimy je za granicą. To dlatego, że złotówka jest coraz mocniejsza w porównaniu do innych walut. Skorzystają na tym jednak nie tylko urlopowicze-wyjaśnia profesor Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego. Rozmawia Jarosław Gowin.
1234567