Rozmawiamy o pieniądzach
Radio SzczecinRadio Szczecin » Rozmawiamy o pieniądzach
To krótkie rozmowy z ekspertami, które mają wyjaśnić najważniejsze pojęcia związane z pieniędzmi, kredytami czy pożyczkami. Jarosław Gowin i jego goście podpowiedzą jak skutecznie oszczędzać, na co uważać podpisując umowy z bankami czy jak nie dać się oszustom. Wyjaśnią także czym zajmuje się Rada Polityki Pieniężnej, co to jest WIBOR, jaki wpływ na nasze życie mają stopy procentowe czy progi podatkowe.

"Rozmawiamy o pieniądzach w Radiu Szczecin" - prowadzący Jarosław Gowin
Premiera w każdy czwartek o 14.40 na antenie Radia Szczecin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Stopy niższe a wydatki wyższe, czyli rozmawiamy o RPP i świętach
Czego możemy oczekiwać w nadchodzących miesiącach po Radzie Polityki Pieniężnej, po ostatnim utrzymaniu stóp procentowych na obecnym poziomie? Jak kształtują się nasze wydatki na święta? O tym mówi profesor Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego w rozmowie z Jarosławem Gowinem.
Rozmawiamy o pieniądzach - Bez handlu w wolne czy wolny handel?
Wigilia handlowa, niedziele handlowe-te hasła ostatnio prowadzą do zaciekłej dyskusji - między Polakami i politykami. Co oznaczają ostatnie decyzje Sejmu, jakie mogą być kolejne i w jaki sposób wpłyną na gospodarkę i nasze życia? Te tematy Jarosław Gowin poruszył w rozmowie z profesorem Jarosławem Korpysą z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Rozmawiamy o pieniądzach - Rozmawiamy o ekologii. W biznesie
Troska o środowisko gra coraz większą rolę, czy tego chcemy, czy nie, w życiu każdego z nas. Odbija się również na prowadzeniu własnej firmy. Jak połapać się w szybko zmieniających się przepisach, które mają kształtować bardziej ekologiczne podejście? Jak uniknąć kar? Tego przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się podczas szkolenia, na które zaprasza Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT. Jarosław Gowin rozmawiał o nim z jedną z organizatorek, Sarą Tabor-Osińską z RCIiTTu.
Rozmawiamy o pieniądzach - Spada, ale wolniej. Czy inflacja znów daje o sobie znać?
Tak, inflacja jeszcze może podskoczyć, ale to normalnie i nie należy wpadać w panikę. Tak nowy odczyt wzrostu cen komentuje prof. Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego. A co na to wszystko RPP? Czy kredytobiorcy też na razie mogą spać spokojnie? M.in. o to pytał Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Kredyt 2%. Czy to się opłaca?
Liczba kredytów przyznawanych w ramach rządowego programu stale rośnie. Czy to faktyczna pomoc dla kupujących? Czy warto się spieszyć z zaciągnięciem kredytu na tych zasadach? O tym rozmawiają: profesor Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego i Jarosław Gowin.
Rozmawiamy o pieniądzach - Inflacja spada, ceny nie. Z czego tu się cieszyć?
Inflacja w październiku 2023 roku wyniosła w Polsce 6,5 proc. rok do roku. To spadek nieco szybszy, niż przewidywali analitycy. Co więcej, podobno ta tendencja się utrzyma. To kiedy odczujemy to w portfelach? Kiedy ceny na półkach zaczną spadać z hukiem na podłogę? To oczywiście nie jest takie proste. Wszystko wyjaśnia prof. Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego w rozmowie z Jarosławem Gowinem.
Rozmawiamy o pieniądzach - Zachęcamy do wydawania. Ale na szczytny cel
Tym razem zachęcamy Was do rozrzutności. Wszystko dla młodych, zdolnych ludzi, którzy być może będą wkrótce fundamentami biznesu czy gospodarki w regionie. Chodzi o Fundację na rzecz Rozwoju ZUT w Szczecinie, która wspiera wybitnych studentów. Wsparcia jednak potrzebuje też od sponsorów. Dlaczego warto zostać takim darczyńcą, kto może z nim zostać i w jaki sposób - o tym Jarosław Gowin rozmawia z Prezesem Fundacji, Prorektorem do Spraw Studenckich, Arkadiuszem Termanem.
Rozmawiamy o pieniądzach - Gospodarcze wybory
Stare powiedzenie mówi, że wszystko jest polityką. Również gospodarka, a może nawet zwłaszcza ona. Jaki wpływ na nią miały ostatnie wybory? To wyjaśnia profesor Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Rozmawiamy o pieniądzach - Wojna palestyńsko-izraelska, czy powinna nas obchodzić? I dlaczego tak?
Ten konflikt odbije się również na nas, a konkretnie na naszych portfelach. Profesor Jarosław Korpysa z Uniwersytetu Szczecińskiego nie ma wątpliwości, że skutki wojny zobaczymy m.in. na stacjach benzynowych. Ceny pójdą w górę. Więcej wyjaśnia w rozmowie z Jarosławem Gowinem.
1234567