Podręcznik przetrwania
Radio SzczecinRadio Szczecin » Podręcznik przetrwania
  • Magazyn do posłuchania w każdy wtorek o godzinie 16.30.
  • Prowadzący Dariusz Smoliński, instruktor strzelectwa bojowego i sportowego, członek Gwardii Narodowej.

Obronę cywilną rozkładamy na czynniki pierwsze!
Od 24 lutego 2022 roku uwaga Świata skoncentrowana jest na Ukrainie. Powód jest jasny. To rosyjska agresja i ukraińska obrona, która przerodziła się w największy konflikt militarny po II wojnie światowej na Starym Kontynencie.
Większość ekspertów, przypatrujących się wojnie, zwraca uwagę na bitność zarówno liniowych, regularnych jak i paramilitarnych - nazwijmy to - ochotniczych oddziałów ukraińskich, a także wyjątkową dyscyplinę i zaangażowanie społeczeństwa.
27 września obchodzimy Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Od pięciu lat to również święto Terytorialsów, którzy w prostej linii nawiązują do tej wielkiej tradycji.
W sytuacji kryzysowej wszelkie przygotowania, zgromadzony sprzęt i zapasy są ważne, kluczowe. Ale jest coś ważniejszego od wody, żywności i wyposażenia...
Wyobraźmy sobie zimową pobudkę, taką jak każda inna, choć nie… tym razem budzi Cię naprawdę przeraźliwe zimno. Kaloryfery zapomniały co to ciepła woda. Woda w łazience? Nie ma nawet tej zimnej. Telewizja, radio, nic nie wyjaśnią. Ot, po prostu, nie ma prądu. Telefon działa choć sieć szaleje. Witamy w nowej rzeczywistości. Ukraina uczy że nie jest to science fiction.
- Co w tej sytuacji? Czego powinnismy się spodziewać? Zapraszamy do posłuchania.
Zapraszamy na pierwszy odcinek nowej produkcji Radia Szczecin. Obrona cywilna, czyli zapomniana dziedzina życia, którą definiuje pojęcie wspólnego bezpieczeństwa. Czy zatem bezpieczeństwo, to ważna dla nas wartość w dzisiejszych czasach? Czy pandemia, wojna w Ukrainie oraz inne wydarzenia ostatniego czasu, nauczyły nas czegoś nowego o naszej rzeczywistości? To najważniejsze pytania dzisiejszego odcinka!