3 minuty ze Lwowa
Radio SzczecinRadio Szczecin » 3 minuty ze Lwowa
Radio Lwów pozdrawia. Fot. ze zbiorów prywatnych
Radio Lwów pozdrawia. Fot. ze zbiorów prywatnych
"3 minuty ze Lwowa" - to pocztówka dźwiękowa nadsyłana przez Polskie Radio Lwów. Młodzi, nawet bardzo młodzi dziennikarze (większość z nich ma kilkanaście lat) opowiadają o tym, co ważne dla życia miasta. Ukazują problemy i radości mieszkańców Lwowa, ale też wiadomości z frontu, który znajduje się co prawda ok. 1050 km od miasta, ale ostrzały rakietowe gnębią całą Ukrainę.

A Lwów to wyjątkowe miasto. Nie tylko dlatego, że w nim mieszkamy, pracujemy, tworzymy, bawimy się, odpoczywamy, przeżywamy wzloty i upadki. Ma wyjątkowy klimat, który sprawia, że wszyscy czują się tu jak u siebie. Nie bez powodu - przecież Lwów to miasto wielu kultur, z niezwykłą i bardzo bogatą historią. Ta przeszłość promieniuje - także polskie dziedzictwo, którego ślady można znaleźć na każdym kroku.
O wszystkim tym mówimy na lwowskiej antenie, ale też od niedawna w Radiu Szczecin. "3 minuty ze Lwowa" - w każdą środę o 16:40.
Mer Lwowa, Andrij Sadowy o stosunkach polsko-uraińskich po 2 latach od wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie i sytuacji w mieście. Posłuchaj rozmowy Marii Pyż z Radia Lwów.
O rekordzie temperatury we Lwowie, centrum poborowym, majątku mera miasta, Andrija Sadowego, a także o weryfikacji nieprawdziwych informacji na temat zniszczeń polskich grobów na cmentarzu w Brodach - Maria Pyż z Radia Lwów.
O skandalach korupcyjnych we Lwowie, o renowacji zabytkowej kamienicy oraz o projekcie uczczenia pamięci Konstantego Kalinowskiego, polsko-białoruskiego działacza niepodległościowego i powstańca styczniowego - Maria Pyż z Radia Lwów
O obchodach 161 rocznicy Powstania Styczniowego na Cmentarzu Łyczakowskim, o pamięci Polaków mieszkających we Lwowie o tamtych wydarzeniach i bohaterach powstania.
"To, czego nie widać. Kulisy prac konserwatorskich nad rzeźbą Chrystusa Frasobliwego z kaplicy Boimów we Lwowie- o wystawie, która wprowadza zwiedzających do świata konserwatorów zabytków - Maria Pyż z Radia Lwów.
O rosyjskim ataku na Lwów i na podlwowską Akademię Rolniczą w Dublanach, której historia sięga połowy XIX wieku i działalności Galicyjskiego Towarzystwa Gospodarskiego.
123456