3 minuty ze Lwowa
Radio SzczecinRadio Szczecin » 3 minuty ze Lwowa
Radio Lwów pozdrawia. Fot. ze zbiorów prywatnych
Radio Lwów pozdrawia. Fot. ze zbiorów prywatnych
"3 minuty ze Lwowa" - to pocztówka dźwiękowa nadsyłana przez Polskie Radio Lwów. Młodzi, nawet bardzo młodzi dziennikarze (większość z nich ma kilkanaście lat) opowiadają o tym, co ważne dla życia miasta. Ukazują problemy i radości mieszkańców Lwowa, ale też wiadomości z frontu, który znajduje się co prawda ok. 1050 km od miasta, ale ostrzały rakietowe gnębią całą Ukrainę.

A Lwów to wyjątkowe miasto. Nie tylko dlatego, że w nim mieszkamy, pracujemy, tworzymy, bawimy się, odpoczywamy, przeżywamy wzloty i upadki. Ma wyjątkowy klimat, który sprawia, że wszyscy czują się tu jak u siebie. Nie bez powodu - przecież Lwów to miasto wielu kultur, z niezwykłą i bardzo bogatą historią. Ta przeszłość promieniuje - także polskie dziedzictwo, którego ślady można znaleźć na każdym kroku.
O wszystkim tym mówimy na lwowskiej antenie, ale też od niedawna w Radiu Szczecin. "3 minuty ze Lwowa" - w każdą środę o 16:40.
O tym, jak Rosjanie niszczą infrastrukturę energetyczną Ukrainy oraz o tym, jaki związek ma irański atak na Izrael z Ukrainą – Maria Pyż z Radia Lwów.
O działalności Polskiego Towarzystwa Opieki nad Grobami Wojskowymi we Lwowie z okazji 30. rocznicy powstania. O okolicznościach powołania do życia tego Towarzystwa, członkach i najtrudniejszych zadaniach, w tym o pracach na Cmentarzu Obrońców Lwowa - Janusz Balicki, prezes.
Mer Lwowa, Andrij Sadowy o stosunkach polsko-uraińskich po 2 latach od wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie i sytuacji w mieście. Posłuchaj rozmowy Marii Pyż z Radia Lwów.
123456