Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny - zapowiedź spotkania autorskiego

Jan XXIII i Jan Paweł II są świętymi Kościoła Katolickiego. Ogłosił to w niedzielę w Watykanie papież Franciszek. Fot. ENEX/x-news
Jan XXIII i Jan Paweł II są świętymi Kościoła Katolickiego. Ogłosił to w niedzielę w Watykanie papież Franciszek. Fot. ENEX/x-news
Jan Paweł II został świętym Kościoła Katolickiego. Ogłosił to w niedzielę w Watykanie papież Franciszek.
Podczas mszy kanonizacyjnej podkreślił też, że Jan Paweł II był i nadal jest patronem rodziny.

- W posłudze ludowi bożemu Jan Paweł II był pasterzem rodziny. Sam kiedyś powiedział, że chciałby być wspominany jako papież rodziny. Chętnie to podkreślam w czasie, gdy przeżywamy proces synodalny o rodzinie i z rodzinami, proces, któremu na pewno On z nieba towarzyszy i go wspiera - zaznaczył Franciszek.

O świętości rodziny Jan Paweł II mówił w Szczecinie 11 czerwca 1987 roku, podczas trzeciej pielgrzymki do ojczyzny.

- Rodzina według zamysłu bożego jest miejscem świętym i uświęcającym. Na straży tej świętości Kościół stał zawsze i wszędzie. Ale w szczególny sposób pragnie być blisko rodziny, gdy ta wspólnota życia i miłości, gdy ta arka przymierza z Bogiem jest zagrożona - mówił papież do wiernych zgromadzonych na szczecińskich Jasnych Błoniach.

Jan Paweł II został ogłoszony świętym Kościoła Katolickiego w niedzielę 27 kwietnia, punktualnie o 10.15. Tego dnia w poczet świętych przyjęty został też reformator Kościoła - papież Jan XXIII.

W uroczystości kanonizacji na placu św. Piotra w Watykanie wzięło udział 800 tysięcy wiernych.

Droga do świętości Jana Pawła II, zapoczątkowana półtora miesiąca po jego śmierci w 2005 roku, jest najkrótszą w nowożytnej historii Kościoła.

Kanonizacja Jana XXIII odbyła się 51 lat po jego śmierci. Materiał: ENEX/x-news

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty