Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. www.youtube.com/RuptlyTV
Fot. www.youtube.com/RuptlyTV
Już teraz największy kraj Unii czyli Niemcy, wpłaca do wspólnej kasy 16 miliardów euro rocznie. Jeśli Wielka Brytania przestanie płacić składki, więcej będzie musiał zapłacić Berlin.
Niemcy prawdopodobnie będą musiały płacić dodatkowe trzy miliardy euro składek rocznie – wynika z dokumentu ministerstwa finansów, do którego dotarł “Die Welt”. Wielka Brytania jest w tej chwili drugim największym płatnikiem netto w Unii i jeśli w kasie zabranie składek z Wysp, łatanie dziury budżetowej spadnie na Niemcy – wynika z raportu.

Mimo tego, że Brexit może słono kosztować niemieckiego podatnika, kanclerz Angela Merkel wzywa do zachowania spokoju.

- Wielka Brytania pozostanie naszym ważnym partnerem. Dlatego negocjacje muszą przebiegać w dobrej, biznesowej atmosferze – powiedziała.

Kanclerz dodała, że europejski rozwód może trochę potrwać. - Może nie wieki, ale nie będę walczyła o to, by to się stało jak najszybciej – dodała.
Relacja Mateusza Madejskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty