Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Kancelaria Premiera
Fot. Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że przez 20 lat obecności w NATO Polska i kraje Grupy Wyszehradzkiej udowodniły, że są wartościowymi członkami Sojuszu.
Sojusz pokazał w tym czasie, że niezmiennie pozostaje gwarantem wspólnego bezpieczeństwa. Szef rządu wziął udział w obchodach 20-lecia członkostwa krajów grupy V4 w Sojuszu Północnoatlantyckim. Mateusz Morawiecki powiedział, że NATO odegrało niebagatelną rolę w stabilizowaniu naszej części Europy po upadku żelaznej kurtyny.

Uroczystości w warszawskiej jednostce z udziałem szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej to część "NATO Week". Od tygodnia w wielu miejscach Polski organizowano wydarzenia związane z jubileuszem wstąpienia naszego kraju do Sojuszu. Obchody zorganizowano między innymi na poligonach w Żaganiu i Orzyszu. Kulminacją uroczystości będzie spotkanie prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej we wtorek w Pradze.

Polska, Czechy i Węgry wstąpiły do NATO 12 marca 1999 roku. Słowacja akcesję podpisała pięć lat później.
Relacja Agnieszki Drążkiewicz

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty