Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Amerykański prokurator generalny William Barr oświadczył, że śmierć Jeffreya Epsteina nasuwa poważne pytania, na które trzeba odpowiedzieć.
Jeffrey Epstein, 66-letni miliarder oskarżony o nakłanianie do prostytucji i wykorzystywanie nieletnich, popełnił samobójstwo w nowojorskim więzieniu.

Prokurator generalny przyznał, że był przerażony, gdy dowiedział się o śmierci miliardera. Dodał, że skonsultował się z Inspektorem Generalnym Departamentu Sprawiedliwości, który wszczął dochodzenie w sprawie okoliczności zgonu Jeffreya Epsteina. Śledztwo prowadzi także Federalne Biuro Śledcze FBI.

Miliarder został znaleziony nieprzytomny w swej celi w Metropolitan Correctional Center w Nowym Jorku. Przewieziono go do szpitala, gdzie stwierdzono zgon.

Jeffrey Epstein był oskarżony o wykorzystywanie nieletnich dziewcząt, także z innymi osobami. Podczas przeszukiwania jego rezydencji prokuratorzy odkryli setki pornograficznych zdjęć nieletnich, nazywanych przez niego seksualnymi niewolnicami. Groziło mu 45 lat więzienia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty