Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Premier Mateusz Morawiecki mówił, że w Polsce rośnie stabilność otoczenia prawnego i maleje biurokracja, co sprzyja prowadzeniu biznesu.
Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój szef rządu spotkał się z przedsiębiorcami, z którymi rozmawiał o problemach i wyzwaniach, jakie stoją przed polskim biznesem.

Premier zwrócił uwagę, że w Polsce maleje biurokracja, a wprowadzane przepisy mają na celu ułatwienie prowadzenia firm. Szef rządu zaznaczył jednak, że cały czas zdarzają się przypadki nieufności oraz nieudzielania pomocy przez urzędników. Jak mówił premier, kontroli jest o 40 procent mniej, a dzięki algorytmom matematycznym wdrożonym w Ministerstwie Finansów są one bardziej skuteczne. - To jest potrzebne by państwo nie było z tektury. To jest również dla was przedsiębiorcy, bo dzięki temu popyt na wasze usługi jest większy - mówił Mateusz Morawiecki.

Szef rządu mówił też o mniejszej liczbie kontroli skarbowych, które często krytykują polscy przedsiębiorcy. Premier zaznaczył, że urzędnik państwowy jest zobowiązany by pomóc przy składaniu wniosków i załatwianiu spraw formalnych. - Ja wiem, że tak się jeszcze nie dzieje. I mówię do urzędników: bardzo państwa proszę, żeby pomagać przedsiębiorcom - powiedział szef rządu.

Podczas spotkania z przedsiębiorcami Mateusz Morawiecki chwalił również wyniki polskiej gospodarki oraz mówił o tym, że Polska pod względem rozwoju zdecydowanie dominuje nad innymi państwami regionu.

Spotkanie odbyło się na marginesie XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.
- Ja wiem, że tak się jeszcze nie dzieje. I mówię do urzędników: bardzo państwa proszę, żeby pomagać przedsiębiorcom - powiedział szef rządu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty