Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Na placu Piłsudskiego w Warszawie odbyły się centralne obchody Święta Niepodległości.
Na posterunku honorowym przed Grobem Nieznanego Żołnierza stanęło 26 żołnierzy, a nad placem załopotała biało-czerwona. Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu. Setki osób zgromadzone wokół placu Piłsudskiego odśpiewało cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Prezydent Andrzej Duda w okolicznościowym przemówieniu przypomniał trudną historię odzyskiwania przez nasz kraj wolności. Przywołał ciemne karty międzywojnia i apelował o poważne potraktowanie słów jednego z twórców niepodległości, Romana Dmowskiego.

- Jestem Polakiem i obowiązki mam polskie. Tak, jesteśmy Polakami i obowiązki mamy polskie, od prawa do lewa. Niechże to będzie na dziesięciolecia i stulecia naszej dalszej historii dla nas to najważniejsze przesłanie - mówił prezydent.

Uroczystości na placu Piłsudskiego zakończyła wojskowa defilada. Ale to nie koniec świętowania w tym miejscu. Do wieczora można odwiedzać stoiska przygotowane przez żołnierzy, porozmawiać o ich służbie i zapoznać się z wyposażeniem naszej armii.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty