Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Premier Kanady Justin Trudeau (na zdj. pierwszy z prawej) powiedział, że samolot pasażerski ukraińskich linii lotniczych prawdopodobnie został zestrzelony przez Iran. Fot. twitter.com/CanadianPM
Premier Kanady Justin Trudeau (na zdj. pierwszy z prawej) powiedział, że samolot pasażerski ukraińskich linii lotniczych prawdopodobnie został zestrzelony przez Iran. Fot. twitter.com/CanadianPM
Premier Kanady Justin Trudeau powiedział, że samolot pasażerski ukraińskich linii lotniczych prawdopodobnie został zestrzelony przez Iran.
W wyniku zdarzenia, do którego doszło w czwartek rano tuż po starcie z Teheranu, zginęło 176 osób, w tym 63 obywateli Kanady.

Wcześniej o irańskiej rakiecie, która mogła zestrzelić Boeinga mówili Amerykanie. Premier Kanady Justin Trudeau miał podobne zdanie.

- Mamy materiały wywiadowcze z wielu źródeł, w tym od naszego wywiadu i sojuszników, że samolot został zestrzelony przez irańską rakietę ziemia-powietrze. Niewykluczone, że było to przypadkowe zestrzelenie. To pokazuje, że potrzebne jest dokładne śledztwo w tej sprawie - powiedział premier Kanady.

Boeing 737 ukraińskich linii lotniczych rozbił się w środę nad ranem, krótko po starcie z lotniska w Teheranie. Amerykański wywiad twierdzi, że maszyna mogła zostać omyłkowo zestrzelona przez irańskie wojsko. Szef irańskiego stowarzyszenia lotnictwa cywilnego Ali Abezadeh twierdzi, że zarzuty Amerykanów "są nielogiczne". - To jest fizycznie niemożliwe - mówił urzędnik w rozmowie z irańskimi dziennikarzami.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty