Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Podczas trzydniowego posiedzenia, Senat zajmie się między innymi nowelizacją ustawy o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym oraz specustawą dotyczącą zwalczania afrykańskiego pomoru świń.
Takie informacje podał przed rozpoczęciem obrad marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

- Będą procedowanie zarówno fundamentalne ustawy, takie jak ustawa o ustroju sądów powszechnych. Ważne ustawy, taka jak ustawa o zwalczaniu chorób zwierząt, mówiąc skrótowo o ASF-ie, jak również ustawy, których część w rozumieniu z panią marszałek Witek zaakceptowałem, żeby skrócić ich termin rozpatrywania, ponieważ jest to istotne dla interesów naszego kraju - mówił Grodzki.

Marszałek Senatu poinformował też, że jest umówiony na środę na rozmowę w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą. Marszałek spodziewa się poruszenia ważnych dla Polski tematów.

- Przypomnę, że ja za pomocą komunikatorów społecznych, tak jak robi to wielu polityków w dzisiejszych czasach, prosiłem pana prezydenta i wyraziłem gotowość, że mogę przyjść z ekspertami naszej strony i z panem prezydentem oraz jego ekspertami usiąść do roboczej rozmowy na temat ustaw sądowych. Pan prezydent preferuje spotkanie w cztery oczy - dodaje Grodzki.

Marszałek Tomasz Grodzki powiedział, że ustawa o ustroju sądów powszechnych będzie rozpatrywana z przerwami, ponieważ na prośbę ministra klimatu senatorowie zajmą się w środę wieczorem ustawą o odpadach. Marszałek uwzględnił też wniosek Ministerstwa Rozwoju o rozpatrzenie informacji na temat hutnictwa w czwartek rano.
- Jest to istotne dla interesów naszego kraju - mówił Grodzki.
Marszałek Senatu poinformował też, że jest umówiony na środę na rozmowę w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty