Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Andrzej Duda powołał powołał Roberta Tomanka jako swojego przedstawiciela w KNF. Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP
Andrzej Duda powołał powołał Roberta Tomanka jako swojego przedstawiciela w KNF. Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP
Robert Tomanek. Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP
Robert Tomanek. Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP
Prezydent Andrzej Duda powołał Roberta Tomanka, rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, jako swojego przedstawiciela w Komisji Nadzoru Finansowego.
W czasie uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda powiedział, że Komisja Nadzoru Finansowego ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa kapitałowego i finansowego gospodarki i samego państwa.

- Bardzo dziękuję za przyjęcie tej nominacji i zgodę w związku z tym na to, żeby reprezentować urząd Prezydenta RP w Komisji Nadzoru Finansowego. Na której spoczywa duża odpowiedzialność i która na co dzień wykonuje niezwykle ważne zadania związane z funkcjonowaniem i bezpieczeństwem polskiego sektora bankowego, polskiego rynku kapitałowego, ubezpieczeniowego, emerytalnego, instytucjami płatniczymi, kasami oszczędnościowymi, krótko mówiąc wieloma instytucjami, które przede wszystkim na co dzień służą obywatelom, które gromadzą ich oszczędności, które funkcjonują także i na rynku kapitałowym - mówił Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że wiedza profesora przyda się w pracach KNF-u, bo ma on za sobą doświadczenie zarówno teoretyka, jak i praktyka.

- Wierzę, w to, że pańska obecność w tym gremium przysłuży się do tego, że będzie ono realizowała w bardzo dobry sposób swoje zadania - dodał Andrzej Duda.

Poprzedni przedstawiciel prezydenta w Komisji Nadzoru Finansowego - Cezary Kochalski, został powołany pod koniec ubiegłego roku w skład Rady Polityki Pieniężnej.

Komisja Nadzoru Finansowego jako organ administracji rządowej nadzoruje sektor bankowy, rynek kapitałowy, ubezpieczeniowy i emerytalny. Nadzór nad działalnością Komisji sprawuje Prezes Rady Ministrów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty