Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Św. Jan Paweł II - papież Polak. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Św. Jan Paweł II - papież Polak. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
17 maja na Placu Świętego Piotra w Rzymie papież Franciszek odprawi uroczystą mszę w setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Z tej okazji do Rzymu przybędzie z Polski Narodowa Pielgrzymka.
Jak podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem biblista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ksiądz profesor Waldemar Chrostowski, pielgrzymka w setną rocznicę urodzin papieża Polaka Jana Pawła II będzie znaczącym znakiem wiary i wyrazem hołdu dla Jego pontyfikatu.

- To jest setna rocznica urodzin Jana Pawła II, setna więc bardzo znacząca. Zachęcani to tego jesteśmy zarówno przez Konferencję Episkopatu jak i przez ambasadora Rzeczypospolitej przy Stolicy Apostolskiej i również, w pewnym sensie, przez papieża Franciszka, do tego byśmy okazali pamięć i wdzięczność wobec wielkiego Polaka, świętego papieża, który podłożył podwaliny pod dzisiejszą Polskę, taką jaka ona jest i pod dzisiejszy, współczesny Kościół, taki jaki on jest - zaznaczył duszpasterz.

Ksiądz profesor Waldemar Chrostowski zachęca Polaków, aby pojawili się 17 maja na Placu Świętego Piotra i tym samym wyrazili swój patriotyzm i katolicką tożsamość.

- Zawsze warto pojechać do grobu świętego Piotra, a mamy to szczęście, że od kilkunastu lat jest tam również grób naszego świętego rodaka, Jana Pawła II. To jest obowiązek wdzięczności, podziękowania a także fundament, na którym powinniśmy budować naszą polską i katolicką tożsamość - dodał ksiądz profesor Waldemar Chrostowski.

Papieska msza na Placu Świętego Piotra 17 maja rozpocznie się o 10:30. To efekt inicjatywy i starań polskiego episkopatu oraz ambasadora Rzeczypospolitej przy Stolicy Apostolskiej, Janusza Kotańskiego. Papież Franciszek odprawi mszę w przeddzień setnej rocznicy urodzin papieża-Polaka, w niedzielę, aby umożliwić uczestnictwo jak największej liczbie wiernych i pielgrzymów. W Rzymie będzie obecny prezydent Andrzej Duda i wielu polskich biskupów z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskupem Stanisławem Gądeckim na czele.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty