Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Elżbieta Witek powiedziała, że informacja dotycząca koronawirusa będzie jedynym punktem poniedziałkowego posiedzenia Sejmu. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Elżbieta Witek powiedziała, że informacja dotycząca koronawirusa będzie jedynym punktem poniedziałkowego posiedzenia Sejmu. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że nadzwyczajne posiedzenie izby odbędzie się w poniedziałek 2 marca.
Początek obrad o godzinie 10. Tematem posiedzenia ma być sytuacja epidemiologiczna związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Marszałek powiedziała dziennikarzom, że o pilne zwołanie posiedzenia Sejmu wnioskował prezydent Andrzej Duda. Dodała, że zdaniem prezydenta dodatkowe posiedzenie Sejmu - a nie jedynie Rady Gabinetowej - pozwoli na powszechne przekazanie wiedzy o przygotowaniu Polski na wystąpienie koronawirusa.

Elżbieta Witek powiedziała, że informacja dotycząca koronawirusa będzie jedynym punktem poniedziałkowego posiedzenia Sejmu. - Kluby będą miały po 15 minut na wystąpienia klubowe, potem będą jeszcze pytania, a potem rząd w zależności od tego, jak zdecyduje będzie zabierał głos, potem będą udzielane odpowiedzi. Bardzo zależy nam na tym, żeby studzić sytuację. W Polsce nie ma jeszcze żadnego przypadku koronawirusa, o czym mówił minister zdrowia - dodała Witek.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował też, że obecnie w polskich szpitalach z podejrzeniem zakażenia koronawirusem przebywa 47 osób. 55 osób jest objętych kwarantanną domową, a ponad 1570 - monitoringiem służb sanitarnych.

Rząd prowadzi kampanię informacyjną, działa też specjalna infolinia: 800-190-590. Każdy kto wrócił z rejonów objętych epidemią - a czuje się nie najlepiej - może skonsultować się ze specjalistami.
Marszałek powiedziała dziennikarzom, że o pilne zwołanie posiedzenia Sejmu wnioskował prezydent Andrzej Duda.
Elżbieta Witek powiedziała, że informacja dotycząca koronawirusa będzie jedynym punktem poniedziałkowego posiedzenia Sejmu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty