Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Elżbieta Witek. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Elżbieta Witek. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Na piątkowym posiedzeniu posłowie będą mogli głosować w Sejmie - jeśli taka będzie ich wola - poinformowała marszałek izby Elżbieta Witek, przechodząc do trzeciego czytania zmian w regulaminie Sejmu. Wprowadzają one możliwość zdalnych obrad w związku z koronawirusem.
"To nie oznacza jednak obowiązku zdalnej pracy" - mówiła Elżbieta Witek. Posłowie, którzy będą chcieli wziąć udział w obradach w parlamencie, będą mieli do tego prawo. "(Głosowanie zdalne) to nie jest obowiązek, tylko prawo" - mówiła marszałek.

Jeśli posłowie będą chcieli być w Sejmie, zostaną rozmieszczeni na różnych salach, jak podczas czwartkowego posiedzenia. Ci, którzy nie będą mogli wziąć udział w posiedzeniu, będą mogli głosować zdalnie.

Około 17:00 posłowie wznowili prace po prawie dwugodzinnej przerwie. Teraz rozpatrują kilkanaście poprawek opozycji do regulaminu. Głosowanie nad nimi jest skomplikowane, ponieważ posłowie są rozmieszczeni na sali plenarnej i w ponad dziesięciu innych salach. W pierwszych głosowaniach nad poprawkami brało udział łącznie około 370 posłów.
"To nie oznacza jednak obowiązku zdalnej pracy" - mówiła Elżbieta Witek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty