Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował, że Senat zbierze się w poniedziałek, a nie - jak planowano wcześniej - we wtorek.
Zastrzegł, że stanie się tak, jeśli jeszcze w sobotę do Senatu dotrą dokumenty dotyczące przyjętej w piątek przez Sejm tarczy antykryzysowej.

Marszałek Senatu zadeklarował, że senatorowie są zdeterminowani do pracy nad projektem pakietu antykryzysowego, który pomoże wszystkim Polakom.

W sobotę rano posłowie przyjęli specustawę zawierającą pakiet wsparcia dla firm i pracowników dotkniętych epidemią koronawirusa. Nowe przepisy zwalniają mikrofirmy i samozatrudnionych z płacenia składek ZUS przez trzy miesiące. Specustawa ułatwia też dostęp do tanich kredytów dla firm i odkładanie płatności podatków.

Za nowelizacją ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw głosowało 343 posłów, 73 przeciw, a 19 posłów wstrzymało się od głosu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty