Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Matury mogą być przesunięte - uważa prezydent Andrzej Duda.
Prezydent podkreślił, że ostateczną decyzję o nowym terminie matur podadzą eksperci, wśród których znajduje się minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Nie sądzę, żeby mogło dojść do takiej sytuacji, że matury będą odwołane w ogóle. Sądzę, że należy się liczyć z tym, że matury będą przesunięte, jeżeli taka będzie decyzja ministra zdrowia i ekspertów, którzy z nim współpracują, epidemiologów. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że matury nie odbędą się w ogóle. To jeden z najważniejszych egzaminów w życiu, dla każdego człowieka, nie tylko młodego człowieka - powiedział prezydent Duda.

Prezydent dodał, że w sprawie terminów matur cały czas prowadzone są konsultacje w resorcie edukacji.

Prezydent Andrzej Duda, odpowiadając na pytania internautów podczas czatu na Facebooku, przyznał, że w tej chwili nie można wykluczyć przesunięcia terminu tegorocznych egzaminów ósmoklasistów. Prezydent poinformował, że decyzje w tej sprawie będą podejmowane i ogłaszane w najbliższym czasie.

Andrzej Duda wyraził też nadzieję, że uczniowie będą mogli wrócić do szkół jak najszybciej, ale stanie się to wtedy, kiedy będzie to bezpieczne. Jak mówił, "na razie można powiedzieć”, że lekcje w szkołach powrócą po 14 kwietnia, ale ostateczna decyzja jest uzależniona od wskazania ministra zdrowia i jego ekspertów.
Prezydent podkreślił, że ostateczną decyzję o nowym terminie matur podadzą eksperci, wśród których znajduje się minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Prezydent Andrzej Duda, odpowiadając na pytania internautów podczas czatu na Facebooku, przyznał, że w tej chwili nie można wykluczyć przesunięcia terminu tegorocznych egzaminów ósmoklasistów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty