Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Rząd ma przekazać decyzję dotyczącą dalszych ograniczeń w związku z koronawirusem oraz tego, jak w tym roku będą przebiegały egzaminy. Od 12 marca szkoły są zamknięte, a nauka z klas przeniosła się do internetu.
Minister edukacji, Dariusz Piontkowski zapowiadał już wcześniej, że jeśli przerwa w szkołach potrwa do Świat Wielkanocnych, to nie będzie potrzeby zmiany terminów egzaminów ósmoklasisty i matur.

W tym roku szkolnym egzamin ósmoklasisty zaplanowano od 21 do 23 kwietnia, a pierwszy dzień matur zgodnie z harmonogramem przypada 4 maja. Ale ze względu na epidemię, na razie nie wiadomo, czy egzaminy odbędą się w wyznaczonych terminach.

O przełożenie egzaminów apelowali do rządu m.in. maturzyści, związkowcy i samorządowcy. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej doktor Marcin Smolik wielokrotnie zaznaczał, że decyzja o ewentualnej zmianie terminu właściwych egzaminów jest uzależniona od decyzji rządu.

- Zgodnie z wszystkim dokumentami, zgodnie z prawem stan epidemii trwa do Świat Wielkanocnych. Jeżeli ten stan zostanie przedłużony, to wówczas zostaną podjęte także odpowiednie decyzje jeśli chodzi o egzaminy - mówi dyrektor CKE.

Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska zapowiedziała, że w czwartek zostaną przekazane decyzje w sprawie egzaminów i zawieszenia zajęć w szkołach.

- Chcemy, aby rodzice, uczniowie, dyrektorzy szkół i nauczyciele otrzymali taką informację jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi - mówi Anna Ostrowska.
Przerwa w szkołach trwa od 12 marca.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty