Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

To pierwsza w historii mowa wielkanocna Elżbiety II. Zwykle monarchini zwraca się do mieszkańców Wysp w Święta Bożego Narodzenia. źródło: https://www.facebook.com/ElizabethTheSecond/
To pierwsza w historii mowa wielkanocna Elżbiety II. Zwykle monarchini zwraca się do mieszkańców Wysp w Święta Bożego Narodzenia. źródło: https://www.facebook.com/ElizabethTheSecond/
- Koronawirus nas nie pokona - powiedziała brytyjska królowa w wielkanocnym przesłaniu do mieszkańców Wysp. Królowa Elżbieta II nagrała je na zamku w Windsorze. Monarchini mówiła o nadziei w trudnych czasach.
- Będąc daleko od siebie, ratujemy innych - podkreśliła monarchini, przyznając, że w tym roku święta będą się różnić od poprzednich.

- To jednak nie znaczy, że Wielkanoc odwołano. Przeciwnie - potrzebujemy jej bardziej, niż kiedykolwiek - zadeklarowała Elżbieta II, przypominając historię apostołów, którzy odkryli zmartwychwstanie Chrystusa, co dało "im nową nadzieję i poczucie i celu".

- My możemy czerpać z tego otuchę. Wiemy, że koronawirus nas nie pokona. Śmierć potrafi być mroczna, szczególnie dla tych pogrążonych w żałobie. Ale życie i światło są mocniejsze - stwierdziła królowa Elżbieta II.

Monarchini złożyła życzenia wszystkim Brytyjczkom - niezależnie od wyznania i podkreśliła, że przynoszące nadzieję światło, które pokonuje ciemność, jest motywem wielu wyznań i kultur.

To pierwsza w historii mowa wielkanocna Elżbiety II. Zwykle monarchini zwraca się do mieszkańców Wysp w Święta Bożego Narodzenia.
- Wiemy, że koronawirus nas nie pokona. Śmierć potrafi być mroczna, szczególnie dla tych pogrążonych w żałobie. Ale życie i światło są mocniejsze - stwierdziła królowa Elżbieta II.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty