Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Parlament Europejski. Fot. EC - Audiovisual Service / Etienne Ansotte
Parlament Europejski. Fot. EC - Audiovisual Service / Etienne Ansotte
W czwartek nadzwyczajna, dwudniowa sesja Parlamentu Europejskiego, poświęcona walce z koronawirusem. To już druga nietypowa - bo na odległość - sesja przeprowadzana w czasie kryzysu.
Europosłowie, którzy są w Brukseli, mogą wziąć udział w sesji plenarnej osobiście, ale zdecydowana większość będzie śledzić obrady w internecie. Głosowanie też będą zdalne, podobnie jak podczas poprzedniej sesji. Eurodeputowani będą głosować zdalnie wysyłając oddane głosy mailami.

- Zapewniliśmy, że możemy pracować mimo kryzysu - powiedział przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli.

Sesja rozpocznie się od wystąpień przewodniczących Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej, później zaplanowano debatę. W bloku głosowań europosłowie mają zatwierdzić między innymi nowy instrument, opiewający na 100 miliardów euro, który ma chronić przed zwolnieniami pracowników firm zmuszonych do przestoju. Mają też zaakceptować propozycję Komisji dotyczącą elastycznego wykorzystywania unijnych funduszy z obecnego budżetu, które jeszcze nie zostały wydane i przekazania ich na walkę z koronawirusem.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty