Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Alaksandr Łukaszenka, prezydent Białorusi. Fot. Okras, http://pl.wikipedia.org
Alaksandr Łukaszenka, prezydent Białorusi. Fot. Okras, http://pl.wikipedia.org
Prezydent Białorusi powiedział, że mimo epidemii koronawirusa 9 maja w Mińsku odbędzie się defilada z okazji Dnia Zwycięstwa w drugiej wojnie światowej.
Tymczasem na Białorusi w ciągu ostatniej doby liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o 877. W sumie w tym kraju zakażonych jest 16 tysięcy 705 osób, a 99 zmarło. Przeprowadzono dotychczas 204 tysiące testów, wyzdrowiało 3 tysiące 117 osób.

Prezydent Aleksander Łukaszenka wziął udział w Mińsku w specjalnie zorganizowanej naradzie poświęconej sytuacji epidemiologicznej w kraju i organizacji defilady wojskowej.

Białoruski przywódca oznajmił, że długo się zastanawiał nad organizacją parady.

Zaznaczył, że jest to głęboko ideologiczna sprawa i dodał, że sytuacja epidemiologiczna na Białorusi nie jest najgorsza.

- My na razie utrzymujemy sytuację na przyzwoitym poziomie. Wszystko jest tak, jak kiedyś było prognozowane. Dlatego obserwuję proces i wyciągam odpowiednie wnioski - powiedział Aleksander Łukaszenka.

Wcześniej o potrzebie rezygnacji z imprez masowych i dystansowania społecznego na Białorusi mówili między innymi eksperci Światowej Organizacji Zdrowia.

Białoruś prawdopodobnie będzie jedynym krajem, który zorganizuje wojskową paradę 9 maja.
Relacja Włodzimierza Paca (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty