Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / manfredrichter (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / manfredrichter (CC0 domena publiczna)
308 tysięcy ofiar śmiertelnych oraz ponad 4,5 miliona zachorowań - tak wygląda najnowszy bilans dotyczący koronawirusa na świecie. Według naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, udało się też wyleczyć milion 700 tysięcy osób.
Choć prezydent USA Donald Trump podkreśla, że działania amerykańskiej administracji są skuteczne, to właśnie w Stanach Zjednoczonych jest obecnie najwięcej - bo 88,5 tysiąca - ofiar śmiertelnych COVID-19. W Wielkiej Brytanii zmarły 34 tys. osób, a we Włoszech - 31 000.

Kolejny smutny rekord pobiła Brazylia, gdzie minionej doby zmarło ponad 800 osób, a łączna liczba ofiar zbliża się do 15 tysięcy. Do dymisji podał się drugi w ciągu ostatnich tygodni minister zdrowia. Nelson Teich zrezygnował w wyniku sporu z prezydentem kraju, który - mimo rosnącej liczby zmarłych chorych - chce otwierać gospodarkę.

- Życie składa się z wyborów, a ja wybrałem dzisiaj, że odchodzę. Dałem z siebie wszystko. Kierowanie ministerstwem w tak trudnych czasach nie jest łatwe - mówił minister.

W Indiach zakażonych jest już więcej niż w Chinach, a w Niemczech podano, że tamtejsza gospodarka skurczyła się w wyniku pandemii o 2 procent. W USA wniosek o bankructwo złożyła działająca od ponad stu lat sieć sklepów J.C.Penney.

Tymczasem kolejne kraje, w których sytuacja się poprawia, znoszą obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią. Włochy ogłosiły, że 3 czerwca otwierają granice. Grecja i Francja otwierają w sobotę niektóre plaże, a wiernych przyjmuje już sanktuarium maryjne we francuskim Lourdes. Od soboty rozgrywki wznawia niemiecka Bundesliga.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty