Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Uczniowie klas od I - III podstawówki mogą w poniedziałek wrócić do szkół. Placówki będą dla nich organizowały zajęcia opiekuńcze i częściowo zajęcia dydaktyczne.
To rozwiązanie dla pracujących rodziców, którzy nie mogą dłużej zostać z dziećmi w domach.

Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska wyjaśnia, że o formule zajęć zdecyduje dyrektor w zależności od sytuacji w szkole i sytuacji epidemicznej w gminie.

- Zajęcia, które wynikają z realizacji podstawy programowej w klasach od I do III szkoły podstawowej, prowadzić będą nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Natomiast zajęcia opiekuńczo-wychowawcze - wychowawcy świetlic szkolnych oraz w miarę możliwości inni. To znaczy ci nauczyciele wskazani przez dyrektora szkoły - mówi rzeczniczka.

Od poniedziałku też maturzyści i ósmoklasiści będą mogli przyjść do szkoły na konsultacje z nauczycielami. Od czasu ogłoszenia epidemii koronawirusa odbywały się one zdalnie, teraz uczniowie będą mogli spotkać się z nauczycielami, oczywiście zachowując wszelkie środki ostrożności - mówi minister edukacji Dariusz Piontkowski. - To mniejsze grupy, odległość od siebie, dezynfekcja rąk, brak większych skupisk uczniów. Harmonogram może przygotować dyrektor szkoły w porozumieniu z nauczycielami.

Minister liczy na to, że z takich konsultacji skorzystają nie tylko ósmoklasiści, ale też maturzyści, którzy skończyli już szkołę. - Nikt nie zabroni przyjść maturzyście do szkoły, jeśli będzie chciał spotkać się ze swoim nauczycielem - dodaje Piontkowski.

Uczniowie trzecich klas technikum będę mogli rozpocząć praktyki u pracodawców. Od 1 czerwca z konsultacji w szkołach będą mogli korzystać wszyscy uczniowie szkół podstawowych i średnich.
Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska wyjaśnia, że o formule zajęć zdecyduje dyrektor w zależności od sytuacji w szkole i sytuacji epidemicznej w gminie.
Od czasu ogłoszenia epidemii koronawirusa odbywały się one zdalnie, teraz uczniowie będą mogli spotkać się z nauczycielami, oczywiście zachowując wszelkie środki ostrożności - mówi minister edukacji Dariusz Piontkowski.
Minister liczy na to, że z takich konsultacji skorzystają nie tylko ósmoklasiści, ale też maturzyści, którzy skończyli już szkołę.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty