Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Po upadku komunizmu nauczanie religii wróciło do szkół już 1990 roku. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Po upadku komunizmu nauczanie religii wróciło do szkół już 1990 roku. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapowiedział, że szkoły w Polsce będą prowadziły kształcenie na odległość do końca roku szkolnego.
Jednocześnie zaapelował do nauczycieli, by starali się szukać alternatywnych metod kształcenia tak, aby uczniowie jak najmniej czasu spędzali przed ekranami komputerów. MEN, po konsultacjach z innymi ministerstwami i Głównym Inspektorem Sanitarnym, nie przewiduje przywrócenia tradycyjnych zajęć w szkołach przed wakacjami.

- Uznaliśmy, że do 26 czerwca, czyli planowanego zakończenia zajęć dydaktycznych, będzie realizowane kształcenie na odległość - powiedział Piontkowski. - Jest możliwość odbycia konsultacji, które będą się odbywać do końca zajęć dydaktycznych. W fizycznie, w dużych grupach, całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe od września.

8 czerwca w szkołach średnich rozpoczną się egzaminy maturalne, natomiast od 16 czerwca szkoły podstawowe będą przeprowadzały egzaminy 8-klasisty. Minister edukacji Dariusz Piontkowski zaznaczył, że jeśli w jakimś regionie Polski te egzaminy nie zostaną przeprowadzone, możliwe będzie ustalenie dodatkowych terminów.
MEN, po konsultacjach z innymi ministerstwami i Głównym Inspektorem Sanitarnym, nie przewiduje przywrócenia tradycyjnych zajęć w szkołach przed wakacjami.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty