Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Jacek Czaputowicz i Ivan Korčok. Fot. Twitter/ Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP
Jacek Czaputowicz i Ivan Korčok. Fot. Twitter/ Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP
Zmiana zasad przekraczania polskich granic możliwa "w krótkim czasie" - mówił o tym na Słowacji Jacek Czaputowicz, Minister Spraw Zagranicznych.
Między innymi na ten temat, szef polskiej dyplomacji rozmawiał w Bratysławie ze swoim słowackim odpowiednikiem, Ivanem Korčokiem.

Jacek Czaputowicz mówił, że po pojawieniu się ognisk koronawirusa w kopalniach na Śląsku, teraz sytuacja epidemiologiczna zmierza w dobrym kierunku.

- Jeśli ten trend się utrzyma, możliwe będzie otwarcie granic - mówił minister. - Chcemy przeanalizować sytuację i być może podjąć jakieś decyzje umożliwiające przyjazd, znoszące restrykcje wobec wszystkich naszych partnerów - dodał Czaputowicz.

Ministrowie Polski i Słowacji rozmawiali w Bratysławie również o współpracy w ramach NATO.

- Pandemia nie zmieniła charakteru tego sojuszu - mówił Ivan Korčok. - NATO reaguje na zmianę sytuacji bezpieczeństwa na świecie. Nie mogło milczeć, kiedy doszło do przerysowania granic naszego sąsiada - Ukrainy - podsumował Korčok.

Ministrowe rozmawiali także o budowie połączeń drogowych i gazowych, współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej i o polityce unijnej.
Relacja Karola Surówki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty