Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. premier.gov.pl
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. premier.gov.pl
W sobotę Polska otworzy granice dla państw Unii Europejskiej. A w piątek w tej sprawie na przejściu granicznym w Budzisku premier Mateusz Morawiecki spotka się z szefem litewskiego rządu.
Premier Mateusz Morawiecki przedwczoraj zapowiedział, że w sobotę zostaną otwarte granice z państwami Unii Europejskiej. W praktyce oznaczać to będzie swobodny przepływ osób, tak jak to miało miejsce przed wybuchem pandemii koronawirusa.

Strona litewska zapowiedziała, że kontrole graniczne z naszym krajem zniesie już dzisiaj. Jak mówił kilka dni temu premier Litwy Saulius Skvernelis, "nic nie stoi ku temu na przeszkodzie, gdyż kryteria epidemiologiczne są podobne, a Polska została wciągnięta na listę krajów bezpiecznych".

Podczas spotkania szefów rządów zostaną też omówione kwestie współpracy polsko-litewskiej w kontekście COVID-19, a także stosunki dwustronne. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i obrony, perspektywy finansowej Unii Europejskiej, pakietu naprawczego i pakietu mobilności. Premier Mateusz Morawiecki na granicy w Budzisku spotka się także z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej.
Relacja Kamila Zalewskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty