Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/ Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/ Archiwum]
Rzecznik rządu Piotr Müller przypomniał w TVP Info, że w sobotę zostaną zniesione kontrole na granicach z państwami Unii Europejskiej. We wtorek natomiast mają zostać przywrócone lotnicze połączenia międzynarodowe.
Piotr Müller dodał, że w piątek będą ustalane wyjątki dotyczące niektórych tras lotów międzynarodowych. "Będziemy stopniowo uruchamiać ruch lotniczy. Tutaj mogą się pojawić jakieś wyjątki, ustalamy je dzisiaj, co do kwestii, czy ze wszystkich krajów ten ruch lotniczy będzie możliwy, ale przyjmujemy zasadę, że z ogromnej części UE ten ruch będzie się odbywał bez ograniczeń" - wyjaśnił rzecznik rządu.

W piątek na temat otwarcia granic na przejściu granicznym w Budzisku premier Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał z szefem litewskiego rządu. Strona litewska zapowiedziała, że kontrole graniczne z naszym krajem zniesie dzisiaj. Jak mówił kilka dni temu premier Litwy Saulius Skvernelis, "nic nie stoi ku temu na przeszkodzie, gdyż kryteria epidemiologiczne są podobne, a Polska została wciągnięta na listę krajów bezpiecznych".

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział otwarcie granic z państwami Unii Europejskiej w środę. W praktyce oznaczać to będzie swobodny przepływ osób, tak jak to miało miejsce przed wybuchem epidemii koronawirusa.
"Tutaj mogą się pojawić jakieś wyjątki, ustalamy je dzisiaj, co do kwestii, czy ze wszystkich krajów ten ruch lotniczy będzie możliwy, ale przyjmujemy zasadę, że z ogromnej części UE ten ruch będzie się odbywał bez ograniczeń" - wyjaśnił rzecznik rządu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty