Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

W sumie w Polsce potwierdzono 32 527 przypadków zakażeń, z czego zmarło 1 375 osób, a wyzdrowiały 17 573 osoby. Fot. pixabay.com / Parentingupstream (CC0 domena publiczna)
W sumie w Polsce potwierdzono 32 527 przypadków zakażeń, z czego zmarło 1 375 osób, a wyzdrowiały 17 573 osoby. Fot. pixabay.com / Parentingupstream (CC0 domena publiczna)
Profesor Małgorzata Polz-Dacewicz, kierownik Zakładu Wirusologii z Laboratorium SARS Uniwersytetu Medycznego w Lublinie uważa, że epidemia nie wygasa. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia w ostatnią niedzielę odnotowano na świecie ponad 180 tysięcy zakażeń koronawirusem, czyli najwięcej w ciągu jednej doby od momentu wybuchu pandemii.
Zdaniem profesor Małgorzaty Polz-Dacewicz nawet spodziewane latem tymczasowe spadki zachorowań nie powinny uśpić naszej czujności, a jesień może przynieść całkiem nową sytuację epidemiczną. Z tym wirusem przyjdzie nam żyć jeszcze przez długi czas - mówiła profesor Polz-Dacewicz.

- Na pewno powinniśmy zachować czujność. Nie możemy poluzować sobie naszych zachowań w taki sposób, że będziemy funkcjonować, jak wcześniej. Tak, jakby nigdy nic nie było. Musimy mieć świadomość, że wirus jest i każdy napotkany człowiek może być potencjalnym źródłem zakażenia. W związku z tym należy się chronić. Trzeba często myć i dezynfekować ręce, nosić maseczki oraz zachowywać dystans - powiedziała.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 300 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 16 kolejnych zgonach. Od wczoraj wyzdrowiało 497 osób chorych na COVID-19.

W sumie w Polsce potwierdzono 32 527 przypadków zakażeń, z czego zmarło 1 375 osób, a wyzdrowiały 17 573 osoby.
Musimy mieć świadomość, że wirus jest i każdy napotkany człowiek może być potencjalnym źródłem zakażenia. W związku z tym należy się chronić. Trzeba często myć i dezynfekować ręce, nosić maseczki oraz zachowywać dystans - powiedziała.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty