Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/szymon_holownia
Fot. twitter.com/szymon_holownia
Fot. twitter.com/szymon_holownia
Fot. twitter.com/szymon_holownia
Szymon Hołownia powiedział, że uzyskał wynik swoich marzeń i będzie tworzył nowe ugrupowanie. Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos, Szymon Hołownia uzyskał 13,3 procent głosów.
Pierwsze miejsce uzyskał prezydent Andrzej Duda - 41,8 procent głosów, drugie Rafał Trzaskowski - 30,4 procent. Według Szymona Hołowni, jego wynik jeszcze się poprawi.

- Tak, to jest wynik moich marzeń. Myślę, że nikt, kiedy zaczynaliśmy tę drogę sześć miesięcy temu nie pomyślałby, że to jest w ogóle możliwe, żeby przekonać z tych statystyk, ja myślę, że one jeszcze trochę urosną, że jak się zacznie zliczać głosy, dojdą głosy zza granicy, głosowanie korespondencyjne, to dojedziemy gdzieś do 15 procent. Ja liczę, że może trochę więcej, może nawet pod 18 procent. To już teraz, przy tej frekwencji, oznacza, że przekonaliśmy 2,5 mln ludzi - zaznaczył Hołownia.

Szymon Hołownia dziękował swoim zwolennikom i ruchowi społecznemu, który go poparł.

- Mam w sobie i gotowość i siłę do tego, żeby stanąć teraz na czele ruchu, który poprowadzi dalej całą energię i siłę; to wszystko, co się w nas zgromadziło - powiedział Hołownia. - Tego się nie da nie poprowadzić dalej. Tylu ludzi, którzy w czasie całej naszej trasy po Polsce przychodzili i mówili, że to jest ich pierwszy raz, kiedy głosują. Mówili, że jestem ostatni, któremu zaufali, jeżeli chodzi o polityków i więcej już nie będzie.

Szymon Hołownia wyraził nadzieję, że w ciągu dwóch dni spotka się ze swoimi współpracownikami z całej Polski, żeby ustalić, jak zachowają się przed drugą turą.

- My nie wystąpimy w całości i nie poprzemy tego, ani innego, natomiast każdy z nas obywateli Rzeczpospolitej jakieś decyzje w tej drugiej turze, będzie musiał podjąć. Chcielibyśmy wiedzieć, czy łączy nas coś merytorycznego. Coś, co rzeczywiście leży na stole i może być zarzewiem tej lepszej Polski, o którą nam chodzi. I każdy z nas podejmie swoją decyzję w tej sprawie. Ja też ją podejmę. I tak jak zapowiedziałem, powiem o tym publicznie, nikomu jej nie narzucając. Jesteśmy ruchem wolnych ludzi - powiedział Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia zapowiedział, że od jutra rozpoczyna nowy rozdział i nie da o sobie zapomnieć. Gdyby wyniki sondaży się potwierdziły, to za dwa tygodnie 12 lipca, odbędzie się druga tura.

Z sondażu exit poll wynika, że frekwencja w wyborach prezydenckich wyniosła 62,9 procent.
Według Szymona Hołowni, jego wynik jeszcze się poprawi.
Szymon Hołownia dziękował swoim zwolennikom i ruchowi społecznemu, który go poparł.
Szymon Hołownia wyraził nadzieję, że w ciągu dwóch dni spotka się ze swoimi współpracownikami z całej Polski, żeby ustalić jak zachowają się przed drugiej turze.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty