Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Niezależny kandydat Szymon Hołownia zdobył 14 procent głosów w wyborach prezydenckich - wynika z najnowszego sondażu late poll.
Tym samym zamyka podium po Andrzeju Dudzie i Rafale Trzaskowskim. Jak sam przyznał, nie jest to wynik, który zapewnia miejsce w II turze, ale pozwala na zbudowanie "silnego obywatelskiego ruchu".

Jak mówił, "to wynik marzeń", bo pół roku temu nikt nie pomyślałby, że jest on możliwy do osiągnięcia. Szymon Hołownia dodał, że jest gotowy, żeby stanąć na czele obywatelskiego ruchu. Na wtorek zaplanowano spotkanie z lokalnymi koordynatorami i konsultacje przed II turą. Chodzi o wybranie 3-4 postulatów, przedstawianie ich kandydatowi opozycji i zadanie pytania, czy byłby w stanie je zrealizować.

"Jeżeli [kandydat] odpowie twierdząco, to jest to wskazówka dla każdego z nas" - mówił Szymon Hołownia. Jednocześnie zaznaczył, że nie wierzy w ideę przekazywania poparcia. "Jesteśmy ruchem wolnych ludzi, a nie partią polityczną, w której obowiązuje dyscyplina głosowania" - mówił. Dodał, że sam publicznie poinformuje, na kogo odda głos w II turze, ale nie będzie narzucał tej decyzji swoim wyborcom.

Szymon Hołownia przewiduje, że po zliczeniu wszystkich głosów, jego poparcie może wynieść od 15 do 18 procent.
Relacja Pauliny Kurek [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty