Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Komisja w Chicago. Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Komisja w Chicago. Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Znamy już oficjalne wyniki wyborów USA - głosowanie ze względu na pandemię odbywało się droga korespondencyjną w naszych placówkach dyplomatycznych.
W USA prawie 51 procent zdobył urzędujący prezydent Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski miał powyżej 36 procent, a Szymon Hołownia uzyskał 6,2 procent głosów.

Dla komisji pracujących przy pierwszych w historii wyborach korespondencyjnych było to nie tylko wyzwanie logistyczne, także duże przeżycie. Mówiła o tym w rozmowie z Radiem Szczecin wiceprzewodnicząca komisji wyborczej nr 130 w Wietrznym Mieście, Lucyna Bastrzyk.

- Grupa wspaniałych ludzi, zaangażowanych emocjonalnie i pracowitych. Pracowaliśmy bez wytchnienia przez długie godziny, a jednocześnie wykonaliśmy bardzo dużo niezwykle ważnych obliczeń. Sądzę, że zrobiliśmy wiele dobrego dla Polski i dla nas - oceniła.

Dzisiaj tylko osoby mieszkające za granicą chcące wziąć udział w II turze - które nie zarejestrowały się do pierwszej - mogła się dorejestrować do spisu wyborców.

Do pierwszej tury zapisało się w USA łącznie 34 tys. Polonusów.
Relacja Jana Pachlowskiego (Radio Szczecin)

Dodaj komentarz 4 komentarze

Ale ciemnogród zagranicą, nie dziwię się że wyjechali i nie chcą poprawy sytuacji w kraju, a jednak maczają swoje głosy w wyborach skazując mieszkających w kraju na niewolnictwo.
Nie przebywasz w PL przynajmniej 3 m-cy w roku i nie płacisz tu podatków (choćby vat-u w zakupach) - nie masz prawa głosu... Najlepiej dać dyla za ocean na 20 lat, ledwo mówić po polsku a lecieć na wybory. Wracać tu i żyć z wyborem jaki się dokonało! Niezależnie od opcji politycznej!
Jest mi wstyd za wszystkich, którzy zagłosowali na Trzaskowskiego. Zagłosowaliście za wyprzedawaniem narodowego kapitału w obce ręce, wykonywanie poleceń Merkel, wprowadzenie homopropagandy w polskich szkołach i tzw. seksedukacji z masturbacją od 4 r.ż (!) i negocjowanie bezpiecznego seksu w wieku lat JEDENASTU (!) . Głosowaliście na człowieka który jest na usługach grupy Bilderberg. Pewnie nie macie zielonego pojęcia, co to jest za grupa i czyją jest macką. Bo tego się nie dowiecie z wybiórczej. Wstukajcie w google i zacznijcie myśleć. Głosujecie nie mając bladego pojęcia o tym, kim jest ten człowiek i czyją jest marionetką. Głosujecie na kogoś, o kim nie macie zielonego pojęcia, co chce zrobić z naszym krajem gospodarczo i kulturowo.
Brawo.
Żenujące jest to, że wystarczyło jak w sztafecie zmienić maskę z Kidawy na Trzaska i już Polacy polecieli na niego głosować. Bo ma ładną buźkę? Nie znając w ogóle działań politycznych i światopoglądowych tego człowieka??
Naprawde jest mi wstyd za to, jak ogromny procent Polaków nie myśli, po prostu nie myśli. I dodatkowo ma niesamowicie krótką pamięć.
I nie piszcie "To lepiej żeby rządził taki a owaki..." bo to jest nudne. Nie. Wolałabym aby rządził ktoś inny, ale widać WY nie chcecie i nie umiecie opuścić cyrku PO-PiS . A skoro nie umiecie i mamy taki obecnie wybór dwóch kandydatów, ja i cała moja rodziny, wszyscy myslący znajomi, żeby ratować kraj przed niebezpieczeństwem, głosujemy na DUDĘ.
Trollu - twój komentarz jest z sufitu. Nie dotyczy ani artykułu ani komentarzy pod nim. Odnoś się do treści a nie wypluwanie gdzie sie patrzy co ślina na język przyniesie!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty