Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Od środy samoloty rejsowe i czarterowe latające z i do Polski mogą zabrać na pokład komplet pasażerów.
Dotychczasowe rządowe rozporządzenia nakazywały, by na pokładach stosować tak zwaną szachownicę, co oznaczało, że w samolocie mogło być wypełnionych jedynie 50 procent miejsc. O likwidację szachownicy zabiegały zarówno linie lotnicze, jak i biura podróży, które argumentowały, że ograniczenie wypełnienia miejsc doprowadzi do bankructw.

Także od środy zagraniczne rejsy wznawiają Polskie Linie Lotnicze LOT. Od teraz samoloty narodowego przewoźnika będą latać do 20 miast w Europie, a 3 lipca siatka zostanie poszerzona o wakacyjne połączenia. Z kolei w połowie lipca samoloty PLL LOT zaczną latać między innymi do Wielkiej Brytanii. Europejskie loty wznowili także komercyjni przewoźnicy, a także zagraniczne linie takie, jak KLM, czy Air France.

Regularne połączenia międzynarodowe PLL LOT zostały zawieszone 13 marca w związku z pandemią koronawirusa. Od tego czasu polski przewoźnik latał za granicę jedynie w ramach ogłoszonej przez rząd akcji LOT do Domu. Podobną decyzję o wstrzymaniu regularnych połączeń podjęli inni międzynarodowi przewoźnicy. Niebo nad Polską i Europą zostało zamknięte.

Pierwszego czerwca PLL LOT przywrócił niektóre połączenia na trasach krajowych. Możliwe było jednak tylko zapełnienie połowy dostępnych miejsc w samolocie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty