Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Cezary Tomczyk dodał, że debatę pomiędzy Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim powinny zorganizować trzy telewizje - TVP, TVN i Polsat. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Cezary Tomczyk dodał, że debatę pomiędzy Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim powinny zorganizować trzy telewizje - TVP, TVN i Polsat. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Szef sztabu kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Cezary Tomczyk zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o udział w debacie.
Jak mówił podczas konferencji prasowej, będzie to okazja do podsumowania pięciu lat prezydentury. Cezary Tomczyk dodał, że debatę pomiędzy Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim powinny zorganizować trzy telewizje - TVP, TVN i Polsat. Jak mówił, "taka debata potrzebna jest Polakom".

- Jedyną osobą, która dziś ucieka przed debatą jest Andrzej Duda, który powinien być, albo przynajmniej chcieć być z tego wszystkiego, co zrobił. A wydaje się, że po prostu bardzo wstydzi się dorobku swoich pięciu lat. Tego, że nie spełnił obietnicy dla frankowiczów; tego, że nie spełnił obietnicy dotyczącej kwoty wolnej od podatku; tego, że nie spełnił swoich zobowiązań dotyczących osób niepełnosprawnych - powiedział Tomczyk.

W środę TVN, Onet oraz WP poinformowały, że zaplanowana na dziś debata kandydatów na prezydenta nie odbędzie się, ponieważ prezydent Andrzej Duda odmówił w niej udziału. Na poniedziałek zaplanowana jest debata telewizji publicznej w Końskich. Zgodnie z Kodeksem Wyborczym, Telewizja Polska ma obowiązek organizowania debat telewizyjnych podczas wyborów prezydenckich.
Jak mówił Cezary Tomczyk, "taka debata potrzebna jest Polakom".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty