Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Tomasz Siemoniak. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Siemoniak. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, Tomasz Siemoniak powiedział, że jego partia uznaje wynik wyborów prezydenckich. Zaznaczył jednak, że trzeba wyjaśnić wątpliwości związane z wyborami.
Poseł Tomasz Siemoniak przypomniał, że Komitet Wyborczy Rafała Trzaskowskiego przygotowuje protest wyborczy, który złoży w Sądzie Najwyższym. - Jesteśmy to winni i demokracji i tym wszystkim wyborcom, którzy czują się skrzywdzeni nieprawidłowościami - tłumaczył wiceprzewodniczący PO.

Nieprawidłowości - jak twierdzi Tomasz Siemoniak - dotyczą bardzo wielu wyborców za granicą. Zdaniem posła PO, polski aparat dyplomatyczny zawiódł przy organizacji pierwszej, jak i drugiej tury wyborów prezydenckich.

Tomasz Siemoniak wskazywał na tworzące się kolejki i wielu wyborców, którzy musieli czekać do późnej nocy, aby oddać głos. Poseł wspomniał także o problemach ze stroną internetową w czasie rejestracji wyborców, czy opóźnieniach w dostarczaniu pakietów wyborczych.

- Sąd powinien wyjaśnić wszystkie te sprawy - mówił wiceprzewodniczący PO.

W związku z protestami części Polaków, którzy głosowali za granicą, część polityków opozycyjnych wezwała szefa MSZ Jacka Czaputowicza do złożenia dymisji. Tomasz Siemoniak powiedział, że prawdopodobnie w Sejmie zostanie też złożony wniosek o wotum nieufności wobec ministra.
- Jesteśmy to winni i demokracji i tym wszystkim wyborcom, którzy czują się skrzywdzeni nieprawidłowościami - tłumaczył wiceprzewodniczący PO.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty