Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / 3dman_eu (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / 3dman_eu (CC0 domena publiczna)
Rzecznik Kremla skrytykował władze Białorusi za zatrzymanie 33 rosyjskich najemników.
Na spotkaniu z dziennikarzami, Dmitrij Pieskow nazwał działania Mińska bezpodstawnymi i wyraził przekonanie, że Rosjanie wkrótce wrócą do domu. W środę białoruskie KGB zatrzymało 33 najemników z prywatnej agencji wojskowej, znanej jako grupa "Wagnera".

Jak informowały rosyjskie i światowe media, spółka jest kontrolowana przez związanego z Kremlem biznesmena Jewgienija Prigożyna. Przedsiębiorca nazywany "kucharzem Putina", według amerykańskich źródeł kontroluje również tak zwaną "petersburską fabrykę trolli internetowych", podejrzewaną o ingerowanie w procesy demokratyczne innych państw.

Białoruskie KGB zatrzymując rosyjskich najemników oskarżyło ich o próbę zdestabilizowania sytuacji przed zaplanowanymi na 9 sierpnia wyborami prezydenckimi. Zdaniem rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa, zatrzymanie Rosjan jest bezpodstawne i nie ma dowodów potwierdzających tezy białoruskich służb. Wcześniej w podobnym tonie wypowiedziało się rosyjskie MSZ. Resort zażądał, aby strona białoruska dopuściła do zatrzymanych przedstawicieli rosyjskiego konsulatu w Mińsku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty