Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Przedstawiciele sanepidu będą kontrolować liczbę gości na weselach, sprawdzać rozmieszczenie stolików i posiadanie masek przez obsługę.
Prewencyjne kontrole w powiatach zaznaczonych na żółto i czerwono na mapie Ministerstwa Zdrowia zapowiedział wiceszef resortu Waldemar Kraska. Jak mówił w TVP Info, wesela to często "rozsadniki koronawirusa", a ich uczestnicy nie przestrzegają obostrzeń związanych z epidemią.

- Przed weselem pojawią się inspektorzy sanitarni, którzy stwierdzą, jaka jest lista gości, ile osób na tym weselu ma być, jakie są zachowane warunki sanitarne, odstępy między stolikami, czy obsługa jest w miasteczkach, czy są odpowiednie środki dezynfekujące. Bo to w tej chwili jest, tylko niestety myśmy o tym zapomnieli. W wielu miejscach kraju są wesela na ponad 200-300 osób. Niestety potem wystarczy 1-2 osoby, które są zakażone, rozjeżdżają się po całym kraju i powstają nowe ogniska zakażenia koronawirusem - powiedział Kraska.

W czerwonych strefach zagrożenia zakażeniem koronawirusem można organizować przyjęcia weselne z limitem gości do pięćdziesięciu osób. W strefach oznaczonych kolorem żółtym taki limit wynosi sto osób. Mapy stref znajdują się na rządowym portalu gov.pl/koronawirus.
Prewencyjne kontrole w powiatach zaznaczonych na żółto i czerwono na mapie Ministerstwa Zdrowia zapowiedział wiceszef resortu Waldemar Kraska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty