Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
741 tysięcy ofiar śmiertelnych oraz 20 milionów 300 tysięcy zakażeń - to najnowsze dane na temat pandemii koronawirusa. Podają je naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem sytuacji na świecie.
Systematycznie rośnie liczba nowych zakażeń w krajach Europy. We Francji minionej doby zachorowało 1400 osób, czyli dwa razy więcej, niż w poniedziałek. W Hiszpanii jest teraz około pół tysiąca ognisk koronawirusa. Grecja z kolei zdecydowała o zamknięciu między północą a siódmą rano restauracji w popularnych miejscowościach turystycznych.

Epicentrum koronawirusa to obecnie Ameryka Północna i Ameryka Południowa. W Meksyku zmarło we wtorek niemal tysiąc osób, a w Argentynie łączna liczba ofiar przekroczyła 5 tysięcy.

Rosja poinformowała, że jako pierwszy kraj na świecie ma szczepionkę na koronawirusa. Kraje Zachodu oraz eksperci wyrażają jednak obawy o jej skuteczność. Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że szczepionka nie przeszła wszystkich wymaganych testów i na razie prawdopodobnie nie otrzyma certyfikatu WHO.

Nowa Zelandia zamknęła największe miasto, Auckland, po tym, jak wykryto tam pierwsze od ponad 100 dni przypadki wirusa w kraju.
Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty