Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

W ciągu ostatniego tygodnia, przyszłość Zjednoczonej Prawicy była omawiana na serii spotkań. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
W ciągu ostatniego tygodnia, przyszłość Zjednoczonej Prawicy była omawiana na serii spotkań. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska napisała, że w sobotę liderzy trzech partii koalicyjnych - Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin oraz premier Mateusz Morawiecki - wystąpią na wspólnej konferencji prasowej.
Najpewniej przedstawiona zostanie nowa umowa koalicyjna między Prawem i Sprawiedliwością, Solidarną Polską i Porozumieniem.

"Zjednoczona Prawica, jedziemy dalej" - wpis o takiej treści umieścił wieczorem na Twitterze Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS.

Wcześniej doszło do jeszcze jednego spotkania przy ulicy Nowogrodzkiej. Wzięli w nim udział: premier Mateusz Morawiecki, szef PiS Jarosław Kaczyński i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Do rozłamu w koalicji rządzącej doszło przy okazji głosowania nad ustawą o ochronie zwierząt. W ciągu ostatniego tygodnia, przyszłość Zjednoczonej Prawicy była omawiana na serii spotkań. Rozmawiali liderzy klubów, ale też osobno kierownictwa trzech partii.

Jeszcze na początku tygodnia, politycy PiS-u mówili, że niewykluczone jest zakończenie koalicji i rząd mniejszościowy Prawa i Sprawiedliwości. Ostatecznie jednak na prawicy doszło do nowego porozumienia. Jego szczegóły poznamy w niedzielę.
Relacja Karola Surówki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty