Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Zakończyło się formułowanie składu rządu - to efekt popołudniowego spotkania Rady Koalicji. W warszawskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości liderzy koalicji rządzącej rozmawiali o ostatecznym kształcie podziału resortów między partie Zjednoczonej Prawicy.
Rozmowa na szczycie Zjednoczonej Prawicy trwała blisko dwie godziny. Dziennikarze zgromadzeni przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na ulicy Nowogrodzkiej widzieli zarówno premiera Mateusza Morawieckiego jak i liderów PiS i koalicjantów z Solidarnej Polski i Porozumienia.

Nieco wcześniej budynek opuścili Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin. Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, Anita Czerwińska napisała, że na posiedzeniu Rady Koalicji ostatecznie zaakceptowano skład rządu.

Szczegółów tych ustaleń jeszcze nie znamy. Wiadomo jednak z wcześniejszych zapowiedzi, że w ramach redukcji ministerstw - z 20 do 14 - koalicjantom PiS przypadnie po jednym resorcie i jednej tece ministra w Kancelarii Premiera. Do rządu ma wejść - na stanowisko wicepremiera - Jarosław Kaczyński, a do ław rządowych powróci Jarosław Gowin.
Relacja Mariusza Pieśniewskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty