Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Trwa kampania resortu rodziny i polityki społecznej "Bezpieczny Senior".
Minister Marlena Maląg apeluje do seniorów, aby ograniczyli wychodzenie z domu, a jeśli już muszą wyjść, np. na zakupy, żeby wybierali przeznaczone dla nich godziny, nosili maseczki i zachowywali bezpieczny dystans. Apelują o to również lekarze.

Jak podkreśla prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych doktor Michał Sutkowski, jesteśmy w trudnej sytuacji pandemicznej i zwłaszcza seniorzy, którzy często zmagają się z różnymi schorzeniami, powinni wykazać szczególną ostrożność i bez potrzeby nie wychodzić z domu. Zaapelował zwłaszcza do osób młodych, by pomogli seniorom np. w zrobieniu zakupów.

Doktor Sutkowski apeluje też o zmniejszenie na czas pandemii kontaktów towarzyskich, a także o unikanie miejsc, które bardzo sprzyjają zakażeniom. Takie miejsca to przede wszystkim pomieszczenia zamknięte, w których przebywamy długo z osobą bezobjawową, Niebezpieczne są też miejsca półotwarte jak np. małe targowiska. Seniorzy powinni równocześnie pamiętać o zasadach, które wszystkich obowiązują, czyli dystans, dezynfekcja, maski.

Doktor Michał Sutkowski zwraca uwagę, że ważne jest nie tylko zabezpieczanie się przed koronawirusem, ale również dbanie o leczenie innych schorzeń.

- Nie może narastać dług zdrowotny, musimy reagować na różnego rodzaju alarmujące objawy, które mamy w swoim organizmie i w takiej sytuacji umawiać się na wizytę u lekarza - zaapelował.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty